Plastové palety – moderné riešenie, ktoré sa oplatí!

 

Keď sa povie paleta, pravdepodobne si predstavíte klasickú drevenú euro paletu. Doba však pokročila a svoje miesto na trhu si začínajú získavať plastové palety, ktoré prinášajú mnoho výhod. Aké sú to?

Bez euro paliet by preprava tovarov nebola možná. Len si predstavte prepravu tovaru na stavbu alebo do obchodov bez toho, aby boli kontajnery a prepravky s tovarom umiestnené na euro palety a vysokozdvižným vozíkom premiestnené na svoje miesto v sklade. Po veľmi dlhé roky sa v skladoch využívali drevené palety, ktoré si svoju prácu plnili spoľahlivo a na prvý pohľad to vyzeralo tak, že len tak skoro ich nič nové nenahradí. Moderná doba však so sebou prináša aj moderné riešenia a to, čo ešte pred pár rokmi nebolo ani mysliteľné, je dnes skutočnosťou. Narážame práve na plastové palety, ktoré sa stávajú čoraz populárnejšími. Výroba plastov pokročila a kým v minulosti nebolo možné vyrobiť plastovú paletu, ktorá by vydržala takú záťaž ako drevená paleta, dnes to už nie je problém. Navyše, plastové euro palety prinášajú voči dreveným viaceré výhody, ktoré určite oceníte!

Hmotnosť a životnosť

Veľkým problémom drevených paliet je práve skutočnosť, že sú vyrobené z dreva. Drevo je totiž prírodný materiál, ktorý podlieha prírodným procesom, akými sú napríklad hniloba a plesnivenie. Napriek tomu, že pri výrobe drevených paliet sa dbá na to, aby neboli náchylné na prírodné procesy, príroda sa jednoducho oklamať nedá. Pri drevených paletách si tak musíte dávať pozor, aby ste ich po dlhú dobu nenechávali vo vlhkom a mokrom prostredí. Druhou nevýhodou dreva je jeho vyššia hmotnosť. A práve v týchto dvoch veciach plastové euro palety vynikajú. Keďže sú vyrobené z plastu, žiadna vlhkosť ani iné náročné podmienky ich nevyvedú z miery. Napriek tomu, že sú pomerne ľahké, stále sú veľmi pevné a majú vysokú nosnosť, používať sa tak dajú rovnako ako drevené palety. Vyrábajú sa v rovnakých rozmeroch ako bežné drevené euro palety. Plastové palety 1200X 800 zoženiete v ponuke spoločnosti Schoeller Allibert. Tak nečakajte a prejdite na moderné riešenia aj vy!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *