Tepelné čerpadlo IVT AIR-X už tretíkrát najpredávanejším vo svojej triede

Tepelné čerpadlo IVT AIR-X sa stalo tretíkrát v rade najpredávanejším tepelným čerpadlom vzduch/voda v Českej republike. Úspech tohto produktu je postavený na „tvrdých“ faktoch. Poďme sa dnes spolu pozrieť, na čo sa môžu tešiť domácnosti, ktoré si IVT AIR-X zaobstarajú ako primárny zdroj tepla.

A začnime od toho najdôležitejšieho – peniaze. Pri tepelných čerpadlách hrá kľúčovú úlohu schopnosť premeny spotrebovanej elektrickej energie v teplo a IVT AIR X je v tejto disciplíne najlepšie zo všetkých čerpadiel vzduch/voda! S vykurovacím faktorom SCOP 4,84 výrazne uniká svojim konkurentom.

Zároveň, IVT AIR X nevyžaduje revíziu chladiva a jeho elektrokotol používa v prevádzke iba 2 fázy (tretia fáza sa zapne len v čase, keď nie je v prevádzke kompresor, tj. pri teplotách pod -20 °C alebo poruche), pri teplotách nad 5 °C IVT AIR X nepoužíva rezerváciu, ktorá výrazne zvyšuje spotrebu elektriny. Toto všetko ďalej výrazne tlačí nadol náklady na teplo!

Ďalšou významnou výhodou je schopnosť lacno vyprodukovať 284 litrov vody s teplotou 40 °C. Ostatné tepelné čerpadlá v kategórii nielenže nezvládnu ohriať taký objem vody, ale zároveň pri ohreve spotrebujú viac elektrickej energie, pozri porovnanie nižšie.

Porovnanie parametrov tepelných čerpadiel vzduch/voda – ohrev vody

Jedným z argumentov proti tepelným čerpadlám je hlučnosť prevádzky. IVT AIR-X je najtichším čerpadlom vo svojej triede a hluk spôsobený prevádzkou možno prirovnať napr. k hlučnosti umývačke riadu. Vo voliteľnom nočnom režime hlučnosť čerpadla dokonca klesá o 3 dB (A).

Medzi ďalšie výhody tepelného čerpadla IVT AIR X patria:

  • schopnosť pracovať s fotovoltaikou,
  • jednoduchá inštalácia a minimálne nároky na miesto (0,4 metrov štvorcových),
  • ovládanie čerpadla mobilným telefónom,
  • schopnosť fungovať aj ako klimatizácia,
  • záruka 5 či 10 rokov.

Čerpadlo IVT AIR-X je navrhnuté pre drsné zimy v Škandinávii, mierna klíma našej republiky mu tak rozhodne nerobí problémy. Ak teda aktuálne uvažujete o novom zdroji tepla, určite vezmite do úvahy aj IVT AIR X.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *