Čím vybaviť domov, aby bol bezpečnejší

Asi každý poznáme ten pocit, že vonku niekto chodí. Hneď nás napadne, že je to zlodej, a dostaneme strach. V dnešnej dobe je vykrádanie domov na dennom poriadku. Stáva sa to v čase, keď sme na dovolenke, v práci, ale môže nás zlodej vykradnúť, aj keď spíme.

Brániť sa tomu nie je celkom ľahké, aj keď veľa tomu môžeme pomôcť, aby naša bezpečnosť bola väčšia. Najkritickejšie sú okná. Tie sú zlodeji najčastejšie ľahkým prístupom do bytu. Okná sa dajú ochrániť vonkajšie roletou. Je možnosť vybrať si z veľkého množstva farieb. Je vhodné pri výbere farby myslieť na to, aby farba rolety ladila s farbou fasády. Vyrábajú sa už i bezpečnostné rolety, ktoré sú vyrobené z dvojstranného hliníka. Tieto rolety sú nielen bezpečné proti vniknutiu do domu, ale majú aj iné užitočné vlastnosti. Zamedzujú úniku tepla z domu, čím dosť ušetríme a chráni pred nepriazňou počasia, aj proti slnku. Výborne aj zamedzí hluku z vonku. Vonkajšie rolety možno samozrejme použiť aj na vstupné dvere. Splní tam rovnakú funkciu ako na oknách.

Zabezpečenie domu pomocou elektronického systému

Zabezpečenie celého domu je už často využívané. Firma, ktorá sa montážou elektronického systému zaoberá, nám ponúkne drôtové i bezdrôtové systémy. Tiež je možnosť si objednať kamerové systémy. Tie sú v posledných rokoch veľa používané. Keď sa nám zdá, že vonku niekto je, stačí sa pozrieť do kamery, a hneď vidíme, čo sa vonku deje. Ak je niekto na našom pozemku, môžeme ihneď zavolať políciu. Keď dôjde k vykradnutiu domu, keď nie sme doma, kamery pomôžu k dolapeniu zlodejov. Niektoré zlodeja odradí aj svetlo, ktoré sa rozsvieti, pri vstupe na pozemok majiteľa domu. Obstaranie veľkého strážneho psa nie je tiež na škodu. Len nesmie byť pes odplatný, aby za maškrtu nikoho nepustil dnu. K zabezpečeniu garáže sa používa diaľkový ovládač, ktorým z auta odomkneme, bez toho aby sme museli vystupovať z auta.

Novinka k zabezpečenie domu

Novinkou je takzvaná múdra žiarovka. Žiarovka vďaka integrovanej Wifi kamere dokáže rozsvietiť a skontrolovať náš domov na diaľku. To znamená, že aj keď nie sme doma, môžeme takto na diaľku zistiť, či je u nás doma všetko v poriadku. Niekedy proti vlámaniu postačí na odradenie zlodejov replika infračervenej kamery. Umiestnime ju tak, aby bola dobre vidieť. Síce to nie je úplne ten najlepší spôsob zabezpečenia domu, ale pre tých, ktorí nemajú dostatok peňazí na zakúpenie elektronického systému, tak táto lacná náhrada môže v niektorých prípadoch tiež pomôcť. Nie je to úplne ideálne zabezpečenia, ale je lepšie niečo, ako nič.

Okno je najčastejším vstupom pre zlodejov

Okno a dvere by si mal každý dobre zabezpečiť. Podľa kriminálnych štatistík je okno v sedemdesiatich percentách pre nepozvaných návštevy najviac používané. Ak si majiteľ domu zaobstará tá najlacnejšie okná, musí počítať s tým, že nie sú pre zlodejov veľkou prekážkou proti vniknutiu do domu. Okno nie je vôbec nutné rozbíjať. Stačí vziať vhodné páčidlo, a medzi rámom okna a múrom sa okno vylomí. Niekedy si toho vypáčeného okná nevšimne hneď ani majiteľ domu. Zlodej po vykradnutiu domu uvedie späť do takého stavu, že si toho hneď nikto nevšimne. Takže lacná okná neznamenajú vždy bezpečná okna. Pri výbere okien by sme sa mali vždy poradiť s odborníkom, ktorý nám ponúknu okna bezpečnejšie. Pri stavbe nového domu je potreba pamätať aj na zabezpečenie domu. Nikomu nie je príjemné, keď ho navštívi Nezvaná návšteva. Vieme, že takáto návšteva vniká do domu väčšinou oknom, alebo dverami, a podľa toho je potrebné sa zariadiť. Určite nejaké financie navyše nám prinesú pokoj. Nikto sa nemôže spoliehať na to, že sa nám nič také nemôže prihodiť. Bezpečie našej rodiny je vždy na prvom mieste, a keď tomu môžeme pomôcť, tak by sme toho mali využiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *