Zariaďte si spálňu tak, aby vám v nej bolo príjemne.

Ako si urobiť tú najkrajšiu spálni? To je vždy veľká neznáma. Určite najlepšie je začať nejakým podkladom, to znamená farba stien teda v podstate finálnej farba celej spálne.

Farby

Každý máme určite predstavu o farbe spálne, ale povieme si taky, čo aká farba vlastne znamená. Do spálne ako miestnosti milostného aktu by sme určite mali zvoliť skôr teplejšie farby. Určite by som vynechala čisto bielu, modrú, studenú fialovú alebo farby typu okr a béžová. Veľa ľudí si myslí, že na farbe až tak nezáleží, ale verte alebo nie zaleží a veľa. Mali by sme voliť farby typu orgovánová, bordová, žltá, zelená, červená, oranžová.

Určite je dobré zvoliť kombináciu a s farbami si vyhrať podľa svojej predstavy pokiaľ zvolíte, tmavšie farby určite budú chcieť presvetliť. Takže ak bordó určite kombinovať napríklad s bielou alebo béžovou. Pri takej farbe by mala biť stena kde je okno a stena naproti svetlá aby izbu presvetlila opticky. Nikto Vám potom nepovie, že máte moc tmavú spálni, pretože tmavá nebude.

Výbava

Výbava spálňa opäť súvisí s farbou, ak bude, spálňa tmavších farieb zvolila by som, svetlý nábytok pokojne kombinovaný tmavú treba čerešňový s béžovou či bielu alebo tmavo hnedý so svetlými doplnkami. Vždy sa ale musí nábytok kombinovať tak, aby ladil k maľbe.

A čo všetko v spálni mať? Určite skrine dosť veľké aby sa tam vošli, obaja najlepšie vstavané šetrí veľa miesta. Potom posteľ podľa svojho gusta, dnes je toľko druhov a variácií, že je z čoho vyberať. No a následne nočné stolíky ak už nie sú súčasťou postele čo je dnes veľmi moderné.

Podlaha

Opäť je na Vás akú zvolíte, či lino, plávajúcu podlahu alebo koberec. Ak koberec zladila by som s farbou spálne. Ak plávajúce podlahy nebála by som použiť kombináciu svetlé a tmavé imitácia dreva aby vynikla. No, a ak lino je to na rovnaký spôsob ako plávajúca podlaha a ako sa hovorí, fantázii sa medze nekladú.

Doplnky

Doplnky je ich mnoho záleží či preferujete moderný dizajn alebo starší či preplácaný alebo prázdnejšie. Závesy napríklad určite vo farbe spálne. Lampičky jedna polička na nevyhnutný odklad vecí. Doplnku je veľa mohla by som ich tu menovať siahodlho ale, ak sa bavíme o doplnkoch do spálne, opäť by som zvolila menej preplácané variantu. Spálňa má byť vkusná, romantická, vášnivá a pohodlná.

Takže nech už si vyberiete akúkoľvek variantu, verím, že to bude taká variant, ktorá bude vám najviac sedieť a hlavne tak aby, ste sa Vy v tejto miestnosti cítili príjemne a uvoľnene.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *