Ako vyzerajú moderné kúpeľne?

Hlavnou „funkciou“ kúpeľní je poskytnúť nám priestor a vybavenie na udržiavanie hygieny. Prečo teda pri rekonštrukciách tak dbáme o ich vzhľad? Jednoducho preto, že moderná kúpeľňa by mala byť nielen miestom na udržiavanie hygieny, ale zároveň akousi oázou pokoja, ktorá nám poskytne dokonalý relax po náročnom dni. Ako by teda moderná kúpeľňa mala vyzerať?

Dostatok svetla, priestoru a materiálov, ktoré vyzerajú skvelo

Vo všeobecnosti by sa dalo povedať, že moderné kúpeľne sú priestranné a presvetlené. To je síce v poriadku ak staviate dom, ale povedzte to niekomu, kto rekonštruuje malú bytovú kúpeľňu. V tých je to horšie dosiahnuť, ale nie je to nemožné.

Presvetliť kúpeľňu sa vďaka moderným LED svetelným zdrojom dá spoľahlivo aj bez okien. A čo s tým priestorom? Malú kúpeľňu síce nenafúknete, ale zväčšiť ju môžete aspoň opticky. Môže k tomu poslúžiť napríklad veľkoformátový obklad, či veľké zrkadlo.

Čo sa týka materiálov, v súčasnosti sa do kúpeľní dostávajú aj také, ktoré by ste v nich v minulosti hľadali len ťažko. Dobrým príkladom je drevo. „Pchať“ do vlhkého prostredia kúpeľní drevo nebývalo zvykom, ale správe ošetrené drevo je možné bez obáv využívať aj v kúpeľni. Iste, nebude to úplne „bezúdržbové“, ale za jeho jedinečný vzhľad to stojí. Nechajte si v dobrom kúpeľňovom štúdiu vytvoriť návrh kúpeľne s drevenými prvkami a uvidíte, že sa vám to zapáči.

Decentné farebné kombinácie a čisté línie

V otázke farieb dominujú v krásnych moderných kúpeľniach neutrálnejšie zemité farby, ktoré môžu byť na niektorých miestach doplnené farebným akcentom, napríklad v podobe čiernej farby. Takto možno zvýrazniť napríklad kovanie, či časti sprchového kúta a podobne.

Čo sa týka potrebného vybavenia kúpeľne, trendom je čo najviac z neho poskrývať tak, aby nenarúšalo jednotu dizajnu a čistých línií. Čo sa napríklad kúrenia týka, podlahové vykurovanie je na rozdiel od radiátora „neviditeľné“ a zároveň v kúpeľni aj praktické, keďže vás po vystúpení z vane, či sprchového kúta nebude čakať studená podlaha. Skrinka pod umývadlom zase zakryje sifón a aj práčka a sušička sa v niektorých prípadoch dajú rôznymi spôsobmi zakryť.

Zdroj obrázka:

Autor: Edvard Nalbantjan / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *