Páči sa vám kov v interiéri? Tipy na jeho využitie do každej miestnosti

Kov patrí medzi obľúbené materiály v interiéri. Vďačí za to viacerým faktorom, medzi nimi aj jeho schopnosti skvelo zapasovať do interiérov rôznych štýlov. Kov je taktiež dobre tvarovateľný, takže je možné ho v interiéri použiť na mnohých miestach. Dajme si zopár príkladov.

Kuchyňa a kúpeľňa

Začnime kuchyňou. Kovové prvky sa môžu objaviť na kuchynskej linke, ale ešte častejšie sa kov v kuchyni vyskytuje v podobe nôh jedálenského stola. Práve pri stolových nohách a podnožiach sa môže výraznejšie prejaviť tvarovateľnosť kovu, keďže nohy a podnože sa vyrábajú v rôznych dizajnových prevedeniach. Obľúbené sú napríklad štýlové hairpin nohy.

V kúpeľni nájde kov využite hlavne v podobe rôznych doplnkov. Držiaky na uteráky, poličky na všetko možné, či orámovanie zrkadla, to všetko môže byť z kovu. Len nezabudnite brať do úvahy vodu a vlhkosť a vybrať si prevedenie vhodné aj do takéhoto prostredia.

Obývacia izba, spálňa a aj pracovňa

Aj obývacia izba skrýva veľa možností pre využitie kovu. Podobne ako jedálenský stôl aj ten konferenčný môže mať kovové nohy, či podnož. Rôzne menšie odkladacie stolíky sa aj celé vyrábajú z kovu. Ak obľubujete čítanie, kovový regál vám môže poslúžiť ako knižnica. A čo takto kovové stojany na víno?

Dominantou spálne môže byť krásna kovová posteľ. Opäť tu máme aj stolíky, tentokrát nočné, ktoré môžu byť vo väčšej či menšej miere z kovu. Z doplnkov sem môžeme zaradiť kovové nočné lampy, či podobne ako v kúpeľni aj zrkadlo s kovovým rámom.

Ak máte doma pracovňu alebo aspoň pracovný „kútik“ (napríklad v obývačke), tiež pôjde o miesto, v ktorom môže byť viacero kovových prvkov. Nohy, či podnož pracovného stola, konštrukcia kancelárskeho kresla, alebo aj kovový regál. Tentokrát však nie na knihy, ale na rôzne dokumenty a iné veci, ktoré k práci potrebujete.

Zdroj obrázka:

Autor: Ground Picture / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *