Kuchyne … jedno alebo viac farebná?

Kuchyňa je bezpochyby neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti … a to či sa jedná o domácnosť v byte, alebo v rodinnom dome. Každý preto chce, aby aj táto časť domácnosti vyzerala čo najlepšie, a tak sa ju snaží všelijako zveľaďovať, farebne zladiť, správne usporiadať, obstarávať si do nej rôzne vymoženosti a pod. A zatiaľ čo v posledných niekoľkých rokoch patrili k moderným jednofarebné, najčastejšie potom biele, kuchyne, dnes sa už opäť môžeme stretnúť s pestrofarebnými spotrebičmi, ale aj samotným nábytkom.

Jednofarebná kuchyne a domácnosť

Pokiaľ si niekto kupuje jednofarebnú kuchyni, mal by však tiež dbať na ostatné interiér svojej domácnosti. Aj keď bude totiž kuchyne zriadená v samostatnej miestnosti, nevyzerá príliš pekne, keď je interiér v každej miestnosti výrazne farebne odlišný od ostatného v domácnosti. Ak máme teda napr.

Obývačka zariadený vo svetlej farbe, ako je potrebné veľmi svetlo krémová, potom by kuchyne nemala byť napríklad čierna či tmavo hnedá, ale naopak treba biela. K bielej kuchyni by potom mali byť vyhotovované zase len biele spotrebiče, ale v prípade pestrosti, sú veľmi vhodné aj elektrospotrebiče striebornej farby.

Farebná kuchyne

Najmä nekonzervativní ľudia, ktorí majú radi zábavu a aktivitu, ocenia farebné spektrum kuchyne. Rozhodne ale nemožno kombinovať všetky farby dohromady, ale je potrebné dbať na správny farebný súlad. Trebárs taká oranžová rýchlovarná kanvica, sa do modrej kuchyne rozhodne nehodí. Ak už sa však jedná napríklad o tmavo hnedú farbu, najlepšie potom v štýle dreva, máte viac možností, akú farbu zvolíte. K takto farebné kuchyni sa totiž hodí oveľa viac farieb, avšak nie každá bude vyzerať úplne prirodzene.

Aké farby sa k sebe najčastejšie hodia

Ak sa bavíme o biele kuchyni, bezpochyby sa k nej hodí elektrospotrebiče, ale aj riad, v striebornej a bielej farbe, čo však môže pôsobiť trochu chladne, a tak troška oživenie neuškodí. A to napríklad formou pohárikov, ktorým postačí napríklad len priesvitne farebné sklo.

Pri rôzne farebných, treba modrých, kuchyniach, už to tak však nie je. Tam je vhodné zvoliť riadu aj elektrospotrebiče rovnaké, alebo podobné farby, napríklad len v inom kontraste, aby nebolo opäť všetko jednofarebné. Zvýšenú pozornosť treba venovať hnedým kuchyniam, poťažmo kuchyniam v dřevové farbe, kde musíte byť pri výbere farby veľmi obozretní. Do takejto kuchyne sa však hodí napríklad strieborná, či rovnaká, farba, ale možno aj v svetlejšom odtieni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *