Obliečky, ktoré ladia k spálni i vašej duši

Spánok je veľmi dôležitý a rozhodne by sme nič nemali podceniť, či už ide o kvalitný matrac, teplej periny či obliečok. Presne tak, dokonca aj obliečky môže ovplyvniť, ako dobre sa nám bude spať. Tak si vyberte to správne, aby ste sa naozaj prespali.

Spíme ako v bavlnke

Asi najdôležitejším aspektom, pre vyberanie správneho obliečky je materiál. Pravdou je, že každý má rád iné prostredie, avšak aby sa vám naozaj dobre spalo, mali by ste mať prírodný, mäkký a teplý materiál, takže úplne najlepším je naozaj bavlna na leto a flanel na zimu. Síce si niektorí potrpí napríklad na satén, avšak to je materiál, ktorý je dobrý len pre pýchu, pretože spať v ňom pohodlne je takmer nemožné. Jednak neustále kĺzať, a na druhej strane je to chladný materiál, ktorý nám iste nenahradí teplú náruč mamičky.

Pozor na farbičky

Ďalším pravidlom pre kvalitný spánok sú farby. Či už sa jedná o farby celej spálne či len obliečky, mali by ste vyberať jemné a svetlé odtiene. Pretože napríklad svetlozelená či svetlá modrá, biela, marhuľová a podobné pastelové odtiene, pôsobí harmonicky a nás to pomyselne uspáva. Naopak keď si do spálne dáte ostro červenú či fialovú a podobné divoké odtiene, tak je predurčené, že sa pred zaspaním budete dlho váľať, pretože zaspať v prostredí, ktoré je natoľko divoké je neľahká úloha. Samozrejme, že keď ste hode unavení alebo ste si už na farbu zvyknutí, tak vám to vadiť nebude, ale ak máte možnosť vybrať si, tak jednoznačne pokojné farby.

Moderné ľudí, chcú moderný design

Pod slovom moderný si každý človek predstavuje niečo iné. Móda sa neustále mení, a tak pri vybavenie domu sa skôr ako moderné berie nadčasové vybavenie, čo v najčastejších prípadoch je čierno biela kombinácia, tak je rozhodne pekná a nič tým nepokazíte. Ale ak chcete vybrať správne obliečky do takto vybaveného bytu, budete to mať ťažké. Budete mať nutkanie siahnuť tiež po čierno bielej kombinácii rôznych vzorov, aby všetko dokonale ladilo, ale to pôsobí chladne. Síce bude váš spánok lepší, než keby ste spali v divokých farbách, ale o niečo menej príjemné, ako v farbách pastelových.

Sladké sny pre princezné

Romantické duše siahajú po obliečky, ktoré je krásne, harmonické. Najčastejšie sa jedná o jednoduché vzory, ako sú jemné kvety alebo len čipky po okrajoch. A práve toto obliečky je najlepšie, pretože v tomto bude váš spánok najefektívnejší a vy si riadne oddýchnete. A váš bonus budú sladké sny, pretože v takom romantickom obliečky to ani inak nejde. Vôbec nevadí, keď sa vo vás neschováva romantická duša, aj tak si môžete kúpiť také pekné a jemné obliečky, pretože za tento odpočinok to opravu stojí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *