Obývacia izba podľa posledných trendov

Obývacia izba je braná ako dominanta každého bývania. V tomto mieste sa stretáva rodina a spoločne hrajú hry, sledujú televíziu alebo sa tu organizujú rôzne priateľské posedenia. Je to miesto odpočinku a treba si ho vybaviť v štýle, v ktorom sa budete cítiť ako v naozajstnom domove. Existuje nepreberné množstvo nábytku a dekorácií s ktorými môžete vykúzliť perfektnú odpočinkovú zónu. Prinášame vám zopár tipov na to, ako si vyladiť tento priestor k dokonalosti.

Art deco štýl

Tento štýl, ako z filmu Veľký Gatsby, sa objavil v 20. a 30. rokoch minulého storočia. Symbolizoval modernosť, pokrok a dodnes je považovaný za elegantný a funkčný štýl, ktorý sa prevažne využíva v interiérovom designe. V období vojny začal tento štýl upadať a vystriedal ho retro štýl. Pokiaľ sa zameriame na vybavenie interiéru v tomto duchu, nesmieme zabudnúť na hlavné znaky tohto štýlu. Medzi ne napríklad patria zrkadlové povrchy, luxusné materiály, bohaté farby alebo geometrické vzory. Pri tomto štýle sa nemusíte báť rôznych kombinácií – v obývacej izbe nesmie chýbať sedacia súprava, ktorá môže byť v zamatovej poťahovej látke, doplnená o konferenčný stolík v lesklom prevedení. Moderným kúskom bude obývacia stena, ktorá je dostupná v matnej či lesklej verzii. Môže sa to zdať pomerne gýčovité, ale opak je pravdou. Preto sa nebojte tak trochu experimentovať.

Retro štýl

Ako keď sa v móde vracajú rôzne štýly alebo strihy a spracovanie látok, je to tak aj v prípade interiérového dizajnu. Už bolo dosť minimalizmu a šedých farieb, retro štýl definuje plno farieb a vzorov, ktoré si získavajú na obľube. Hlavným charakteristickým znakom sú jednoduché línie, výrazné farby, výrazné doplnky, nábytok na nôžkach a farebné čalúnenie. Tento štýl je veľmi často kombinovaný s inými štýlmi bývania – to znamená, že napríklad do interiéru, ktorý je zariadený v hamptons štýle, vnesiete dekoráciu v podobe vázy alebo sošky, ktorá celkovo priestor oživí. V obývacej izbe môžete zvoliť horčicovo žltú pohovku, ktorú doplníte o konferenčný stolík, drevený TV stolík a uvidíte ako skvele táto kombinácia bude vyzerať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *