Takto budete mať naozaj originálny a naviac krásny a pevný stôl

Jedálenský stôl je miesto, kde sa pravidelne stretáva celá rodina. Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, môžeme ho tak označiť za akési srdce domácnosti, kde spolu rodina trávi mnohé chvíle.

Aj z jedálenského stola môže byť skvelý dizajnový kus nábytku

Zároveň je jedálenský stôl aj výrazným prvkom v každom interiéri. Áno, možno sú stoly trochu „v tieni“ kuchynských liniek, tie predsa zvyčajne bývajú dominantnejšími súčasťami kuchýň, ale moderný a kvalitný stôl si svoje miesto určite nájde.

Obzvlášť, ak sa rozhodnete, že budete mať skutočne originálny stôl. To znamená, nechať si ho vyrobiť na mieru. Myslíte si, že stoly sú jednoduchým kusom nábytku, s ktorým sa nedá nič dizajnové vymyslieť? Veď sú to len stolové nohy a podnože a dosky! Avšak aj z takéhoto (zdanlivo) obyčajného kusu nábytku sa dá vyčarovať zaujímavý a dizajnový prvok, ktorý zaujme hneď na prvý pohľad.

Poskladajte si ideálny a jedinečný stôl

Začnime od „základov“, čiže od stolových podnoží. Ak okrem skvelého dizajnu hľadáte aj dlhoročnú trvácnosť, ručne vyrobené podnože z jaklovej ocele budú tým pravým. Pevnosť a výdrž je pri oceli samozrejmosťou a o rôzne dizajnové variácie ukrátený rozhodne nebudete. Ak k tomu pridáte rôzne farby, či možnosť nechať oceľ bez povrchovej úpravy, určite nájdete ideálny základ vášho stola, nech sú vaše preferencie akékoľvek.

A čo doska stola? Aj keď kov sa dobre kombinuje aj s materiálmi, ktoré sú pre toto použitie možno menej štandardné, napríklad číre a matné sklo alebo plast, prvou voľbou väčšiny ľudí bude zrejme masívne drevo.

Spolu s podnožami z kvalitnej ocele bude váš stôl pôsobiť naozaj pevne a odolne. A takým aj bude. Vďaka vhodnému lakovaniu je masív nenáročný na údržbu a okrem toho, že ulahodí vašim očiam, bude príjemne teplo pôsobiť aj na dotyk. Pevnosť a stabilita sú samozrejmosťou, stačí si zvoliť vhodnú tvrdosť dreva.

Zdroj obrázka:

Autor: Artur_Nyk / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *