Aký typ schodov si vybrať do svojho rodinného domu?

 

Stavba rodinného domu je náročný a veľmi zdĺhavý proces. Vo väčšine prípadov je hlavným problémom nedostatok finančných prostriedkov, ale aj absencia stavebnej firmy pri stavbe rodinného domu. Veľké problémy narobí majiteľom aj výber „zariadenia“, ktoré nám pomáha prekonávať výškové rozdiely medzi prízemím a poschodiami. Týmto zariadením nie je nič iné ako schodište. Aký typ schodov by sa vám ale hodil práve do vášho rodinného domu?

Betónové schodište s dreveným obkladom 

Je to jednoducho klasika, ktorú aj napriek všetkému klienti vyhľadávajú najviac. Tento typ schodišťa si nevyberajú len kvôli jeho estetickej kráse, ale aj kvôli tomu, lebo im poskytuje väčšiu stabilitu ako samonosné schodište. Najväčším problémom je ale výber obkladu. Využíva sa nielen dlažba, ale aj parkety, no ani jedno z týchto nie je pre toto schodište najideálnejšie. Všeobecne sa odporúča nákup dreveného obkladu na schody. Drevo je prírodný materiál, pracuje a prispôsobuje sa aktuálnym podmienkam. Ak je tento drevený obklad na schody poctivo ošetrený, nemáte sa čoho báť a drevené obklady na schodoch vám vydržia dlhé roky.

Betón a drevo k sebe perfektne pasujú a dobre ukážu aj na schodišti v moderne zariadenej nehnuteľnosti.

Moderné schody kombinované s kovom a sklom 

Viete si predstaviť kombináciu dreva, kovu a skla? Pre tých, ktorí vyrábajú moderné schody, to problém nie je. Moderné kombinované schody sú skutočným skvostom v každej modernej domácnosti a ak vám neprekážajú studené materiály ako sklo a kov, pokojne si dajte vyrobiť práve takýto typ schodov. Budú dominantným kúskom v minimalisticky zariadenej domácnosti a každý jeden, na prvý pohľad rozdielny materiál, vytvorí celok, ktorý ste si síce nevedeli prestaviť, no vo vašej domácnosti ukáže naozaj veľmi dobre.

Teplý materiál, akým je drevo, bude dominovať aj vo vašej domácnosti. Vyberte si preto jeden z týchto dvoch typov schodov a nechajte vyniknúť drevo, ktoré je nadčasovým prvkom a nič ho nedokáže zničiť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *