Drevené eurookná ponúkajú krásu z prírody a funkčnosť bez kompromisov

Drevené okná sú krásne. Tento prírodný materiál nejde nahradiť žiadnou napodobeninou. Nikdy to totiž nie je ono. Umelé dekory nie sú rovnaké ako drevo a mnohí z nás nechcú „zneuctiť“ dom či chalupu napodobeninami. Aké sú výhody drevených okien?

Moderné eurookná vydržia

Neverte nikomu, kto sa vás bude snažiť presvedčiť, že drevené okná majú nízku životnosť a plast je lepšie riešenie. Drevené okná sú trvanlivejšie a vydržia dlhšie než plast. Pri dobrej základnej surovine, ktorou je eurohranol (z toho tiež názov eurookná), sa nemusíte báť ani nedostatkov, ktoré mali drevené okná v minulosti. Drevené okná sa dnes nekrútia, neohýbajú, nebudete mať problém ani po čase s ich zatváraním a otváraní. Lepený drevený hranol eliminuje všetky tieto prirodzené nedostatky dreva.

Nemusíte dokonca ani mieriť k dreveným oknám z tvrdých drevín. Tými sú dnes pre okná využívaný dub či exotické meranti. Eurookná zo smrekového lepeného eurohranolu dokážu dokonca ponúknuť lepšiu tepelnú izoláciu než tvrdý dub. Drevo je ošetrené tak, aby nepodliehalo poškodeniu hubami, plesňou ani ďalšími škodcami. Povrchová úprava je veľmi odolnou a trvanlivou, takže aj keď nejde o úplne bezúdržbový materiál, nemusíte sa báť, že budete musieť okná natierať po pár sezónach.

Aké výhody teda drevené eurookná ponúkajú?

· Vyrábajú sa z prírodného materiálu, čo ich robí krásnymi aj ekologickými.
· Majú dlhšiu životnosť než plastové okná.
· Nároky na údržbu sú nízke.
· Ponúkajú výborné termoregulačné vlastnosti – izolujú, ale nechávajú interiér dýchať.
· Poskytujú skvelú zvukovú izoláciu.
· Sú síce drahšie než okná plastové, ale lacnejšie než okná hliníkové.
· Hodia sa aj na veľké presklené plochy, kde plastové okná nie sú pevnostne dostatočnými.

Drevené eurookná z DREVSTING

Hľadáte dobrého dodávateľa drevených okien? Kvalitné eurookná ponúka košická firma DREVSTING. Spoločnosť dodáva drevené eurookná z profilov 68 Standard, 78 Comfort i 92 Termo. Vybrať si je možné aj eurookná z meranti. Firma na mieru vyrobí aj historické okná a zimné záhrady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *