Nano impregnácia betónu a kameňa – dokonalá ochrana pre špinou, mastnotou a prachom!

Moderná doba prináša moderné riešenia. Výnimkou nie je ani inovatívna technológia s názvom nano impregnácia. Je to výborná pomôcka, ktorá sa využíva ako náhrada za bežnú impregnáciu a penetráciu silikónom, voskom alebo olejom. Výhody nanotechnológie v dnešnej dobe môže využívať každý z nás. O čo ide?

Nanotechnológia je oblasť vedy a prieskumu, ktorá sa zaoberá jednotlivými atómami a ich vlastnosťami. S touto technológiu sa však už nestretneme len vo vedeckom laboratóriu, ale aj v bežnom živote. Na báze nanotechnológie je vyvinutých niekoľko prípravkov, ktoré prinášajú množstvo výhod.

Inšpiráciou pre nanotechnológiu bola práve príroda. Je založená na efekte lotosového kvetu, ktorý zabezpečuje neustálu čistotu rastliny. Na podobnom princípe funguje aj nano impregnácia. Odpudzuje rôzne nečistoty, mastnotu a kvapaliny. Vďaka tomu je bežné čistenie a údržba jednoduchá.

Nano impregnácia – kde ju môžeme využiť?

Nano impregnácia sa využíva najmä na prírodný alebo umelý kameň, betón, cement, tehly a dlažbu. Prípravky tejto technológie zabraňujú nepríjemným problémom, ako napríklad navlhnutie a erózia materiálu, vzniknuté nečistoty ako škvrny alebo poškodenie vplyvom nízkych teplôt. Nano impregnácia totiž obsahuje hydrofóbny efekt, ktorý je vysoko účinný voči nečistotám a vzniknutým poškodeniam.

Okrem iného, impregnácia kameňa a betónu zlepšuje izolačné vlastnosti materiálu, ochraňuje pre erozívnym starnutím a zvetrávaním, a tiež chráni povrch pre priamym UV žiarením. Penetrovaný materiál výborne odoláva soliam, kyslým dažďom, kyselinám a chemikáliám až do pH 13.

Aké výhody impregnácia prináša?

Na rozdiel od náterov a farieb je impregnácia betónu voľným okom neviditeľná. Je založená čisto na prírodnej báze, ktorá prináša množstvo pozitívnych účinkov na povrch materiálu. Prípravky nanotechnológie sa považujú za ekologické produkty tejto doby. Materiálom zanechávajú pôvodný vzhľad a farebný odtieň. Ošetrený povrch ostáva priedušný, avšak je chránený pred organickými nečistotami a vodou. Materiál tak nikdy nenavlhne a zachová si svoj pôvodný tvar.

Dokonca, prípravok je bezfarebný a bez akéhokoľvek zápachu. Považuje sa za neviditeľného pomocníka. Avšak výhody tohto produktu sa skutočne prehliadnuť nedajú. Jeho použitie je veľmi jednoduché. Postačí vám len handrička s vodou alebo wapka. Okrem iného, ročne ušetríte množstvo financií za čistiace prostriedky. Prípravky nanotechnológie zaručujú dlhú životnosť a mechanickú odolnosť. Okrem financií si tak ušetríte aj množstvo času.

Efekt lotosového kvetu – o čo ide?

Lotosový kvet vedci skúmali niekoľko rokov. Napriek tomu, že ovzdušie je plné nečistôt, lotosový kvet zostal vždy čistý. Ľudia sa však začali zamýšľať nad tým, ako tento efekt zázračnej rastlinky uplatniť v každodennom živote. Celé tajomstvo je ukryté v listoch lotosového kvetu a hrboľoch, ktoré ich pokrývajú. Chránia ho pred vodou, usadzovaním nečistôt a vďaka tomu sú listy neustále čisté a suché, a to aj za nepriaznivého počasia a silných dažďov. Vedci využili nanotechnológiu na to, aby tento efekt určitým spôsobom napodobnili.

Využitie efektu lotosového kvetu

Vytvorili povrchy, ktoré sú vodeodolné a majú samočistiace vlastnosti. Využiť efekt lotosového kvetu tak môžete aj vy. Dokonca, máte na to veľa možností. Riešením sú prípravky založené na princípe nanotechnológie, ktoré obsahujú efekt lotosového kvetu. Keď nanesiete impregnáciu na povrch materiálu, nezachytia sa tu žiadne nečistoty a mastnota. Je to ideálna pomôcka do domácnosti, kde žijú malé deti. Tie zvyknú vždy všetko zašpiniť, avšak s týmito výnimočnými prípravkami si s tým ľahko poradíte, a to za každých okolností!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *