Varte bez rúry a sporáku

Myslíte si, že je varenie bez sporáku a rúry nemožné? Nedokážete si predstaviť to, že by ste mali začať variť bez nich? Omyl. Variť pokojne môžete a to dokonca aj zdravo. Ako je to možné? Pomôžu vám pomocníci do zásuvky.

Vyskúšajte elektrické hrnce a panvice, ktoré vám zaistia rýchlu prípravu výborných a zároveň zdravých pokrmov. Navyše to zvládnu aj bez tuku a bez vašej časté asistencie. Nahradiť môžete aj starý klasický tlakový hrniec a to elektrickým tlakovým hrncom, ktorý má ďaleko viac funkcií. Má spústy bezpečnostných prvkov. Jeho použitie je pritom tak jednoduché. Stačí nastaviť niektorý z programov a o viac sa nemusíte starať. Vy prídete, až keď je pokrm hotový.

Ďalším skvelým pomocníkom do vašej domácnosti môže byť ryžovať. Ten za vás pripraví kvalitnú a dobrú ryžu bez pripálenia, bez toho, aby sa vám ryža zlepila, alebo bola tvrdá. O prípravu sa netreba starať, stačí nastaviť na hrnci parametre a to je celé. Ryžovať však nevyužijete len na ryžu, ale aj na ostatné obilniny a cestoviny a pripraviť v ňom môžete aj polievky.

Vo vašej kuchyni by tiež nemala chýbať remoska, ktorá je obľúbená už po generácie. Upečiete v nej čokoľvek, ako mäso, tak i koláč. Moderné remoska sa od tej pôvodnej až tak nezmenila. Pravda je ale tá, že vyzerá moderne a je dizajnovo prepracovaná.

Samostatnou kapitolou je potom hrniec, ktorý varí na princípe vodnej pary, a tak vám dokáže pripraviť zdravé pokrmy, bez tuku a bez pripaľovania. Ak budete chcieť zdravé jedlo, zabudnite na sporák, ale vezmite si do ruky parný hrniec, s ktorým nikdy nič nepripálite, ale naopak, pripravíte zdravé a chutné jedlo, kedy stačí strážiť len vodu, ktorú treba v prípade potreby dolievať. Varenie v parnom hrnci je jednoduché a bezstarostné. Uvidíte, ako vás tento spôsob prípravy pokrmov začne baviť a ako vás nadchne. Budete variť radi a s láskou, aj keď vás varenie normálne nebaví.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *