Práčka nevypúšťa, nenapúšťa, či nezohrieva vodu? Toto sú možné príčiny

Ak by sme spravili anketu o tom, ktoré domáce spotrebiče sú považované za najporuchovejšie, určite by sa na popredných priečkach umiestnili práčky. Aj keď tie moderné sú neporovnateľne spoľahlivejšie ako staršie modely.

Ak práčka nevypúšťa vodu, príčinou môže byť filter, čerpadlo, či hadica

Samozrejme, občas sa každému môže stať, že jeho práčka sa pokazí. Niekedy ide len o drobnú závadu, niekedy je potrebné objednať nejaký náhradný diel, ale v drvivej väčšine prípadov platí, že po odstránení závady vám práčka bude slúžiť ešte ďalšie roky. Pozrime sa teraz na obvyklé poruchy práčok, ktoré majú za následok nevypúšťanie, nenapúšťanie, či nezohrievanie vody.

Začneme tým, že práčka nevypúšťa vodu. To môže byť spôsobené upchatým filtrom, ktorý je v takomto prípade nutné vyčistiť. Problém môže spôsobiť aj zaseknuté čerpadlo do práčky Electrolux, čo väčšinou taktiež súvisí s jeho zanesením. Rovnako môže pomôcť vyčistenie odpadovej hadice, ktorá môže byť upchatá.

A čo keď práčka nenapúšťa vodu alebo aj áno, ale ju nezohrieva?

Vaša práčka však môže mať aj opačný problém a teda že nebude napúšťať vodu. Ešte predtým, než začnete rozmýšľať, aké Electrolux náhradné diely budete potrebovať v tomto prípade, skontrolujte najskôr, či nie je uzavretý prívod vody. Áno, aj takáto banalita niekedy ostane nepovšimnutá. „Vážnejšou“ príčinou môže byť zalomená hadica, ale aj porucha riadiacej jednotky práčky, či nízky tlak vody, čo sú však problémy, s ktorými vám pomôže len inštalatér, respektíve servisný technik.

Do tretice sa pozrieme na problém, keď práčka síce napustí aj vypustí vodu, ale počas programu ju nezohrieva. Keďže za zohrievanie vody v práčke je zodpovedné ohrievacie teleso, príčina s ním celkom určite bude súvisieť. To však automaticky nemusí znamenať jeho výmenu.

To, že ohrievacie teleso nedokáže zohriať vodu, môže byť spôsobené priveľkou dávkou pracieho prostriedku, kvôli čomu ohrievacie teleso „pláva“ v pene. Skúste najskôr polovičnú dávku. Ak to nepomôže, príčinou môže byť vodný kameň na telese, na ktorý sú špeciálne prostriedky. A ak nepomôže ani to, problém bude buď v samotnom telese, alebo v termostate, čo už sú prípady skôr pre servisného technika.

Zdroj obrázka:

Autor: Anatoliy Karlyuk / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *