Význam radiátora v kúpeľni a podľa čoho ho vyberať

Kúpeľňa, pre väčšinu mužov miesto, ktoré slúžia len na hygiene, môže byť však aj obľúbeným miestom žien či detí. A aj keď sami nepripisujeme kúpeľni natoľko veľký význam, aby sme do nej investovali viac ako minimálne sumy, napriek tomu by sme si mali uvedomiť, že nežijeme ak v domácnosti sami, musíme sa bezpochyby obzerať aj na priania a potreby ostatných … aj keď to môže v niektorých prípadoch stáť o niečo viac, než by sme chceli. Kúpeľňu pochopiteľne vytvára najmä vane alebo sprchovací kút a umývadlo. Veľký význam je však pripisovaný aj radiátora.

Radiátor plní svoje poslanie

Dnes už snáď nikomu nepríde divné, že ľudia chcú mať skrátka v kúpeľni teplo. A niet divu! Ak sa máme totiž vyzliecť v ľadovej kúpeľni, prídeme skôr o zdraví … môžeme sa tak ľahko nachladit, čo je v dnešnej dobe jednoznačne nežiaduce. Oveľa príjemnejšie potom dozaista je, vstupovať do pekne vyhriatej kúpeľne, ktorá nám môže poskytnúť relaxáciu, či iba precítený pocit tepla pri sprchovaní.

Tiež kvôli malým deťom by mali byť kúpeľne vyhrievané, aby nedošlo k ich nachladnutie, pretože malé deti majú imunitu podstatne slabšie ako dospelí ľudia. V zime potom bude vyhriata kúpeľňa dozaista jedným z najvyhľadávanejších miest domácnosti nejedným jej členom.

S ohľady na všetkých členov domácnosti aj na Vašu peňaženku

Kým niekomu postačí v kúpeľni iba hrejúce rúrka od kúrenia, iní vyžadujú skutočné a všadeprítomné teplo. To však znamená, že je to bude stáť viac peňazí. Rozhodne ale netreba zúfať, pretože v dnešnej dobe sú k dispozícii veľmi úsporná kúrenie, ktorá sa nielen rýchle ohrejú, ale zároveň nespotrebujú toľko energie a veľmi rýchlo vykuruje dané priestory. Zrovna tak už si nebudete musieť hyzdiť kúpeľňu zbytočne veľkými, masívnymi a nie príliš pekne vyzerajúcimi radiátory, ktoré navyše ani poriadne nehrejú.

Namiesto toho si stačí zaobstarať „plošný“ radiátor, ktorý je veľmi tenký a rozprestiera sa na podstatne väčšej ploche. Síce tým zakryjete väčšiu časť steny, ale väčšinou všetky steny v kúpeľni ani nevyužijete. Pri výbere radiátora pochopiteľne záleží aj na veľkosti kúpeľne … predajca Vám však určite poradia, koľko m² ním vytopíte.

Vedľajšie využitie radiátora

Tieto „placaté“ kúpeľňové radiátory Vám so sebou navyše prináša aj ďalšie využitie. Mimo vykurovanie Vašej kúpeľne, Vám poslúži aj ako sušiak – a kde inde sa v zime sušia mokrý uterák, do ktorého ste sa po teplej sprche či kúpeli utreli? Rozhodne nenájdete lepšie miesto ako teplé kúrenie. Ďalším plusom je, že Vám oproti starým radiátorom ušetrí značnú časť miesta v spodnej časti steny, keďže nie sú natoľko široká. Niektorí na neho určite budú tiež vešať všelijaké domáce potreby, či si na neho odkladať oblečenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *