Umelý kameň Technistone, ideál pre vašu kuchynskú pracovnú dosku

Najviac namáhanou súčasťou každej kuchyne je pracovná doska. Musí byť skutočne odolná a to hneď voči rôznym vplyvom. Výber materiálu kuchynskej pracovnej dosky preto neradno zanedbať. Našťastie existujú materiály, ktoré sú na takéto použitie ako stvorené. Patrí k nim aj umelý kameň.

Rôzne typy umelého kameňa ponúkajú tie najlepšie vlastnosti

Umelý kameň, to však nie je len jeden materiál. Existujú rôzne jeho variácie, napríklad Technistone, ktorý si onedlho predstavíme bližšie, ale ostaňme ešte chvíľu všeobecne pri kvalitných pracovných doskách z umelého kameňa.

Vyrábajú sa z kúskov rozdrveného prírodného kameňa pozliepaných špeciálnou akrylátovou živicou a k tomu sa pridávajú rôzne pigmenty a farbivá, takže po dizajnovej stránke je umelý kameň naozaj variabilný. S prírodným kameňom zdieľa napríklad odolnosť voči poškrabaniu, či vysokým teplotám a taktiež dlhú životnosť, no sú vlastnosti, v ktorých nad prírodným kameňom vyniká.

Kuchynské pracovné dosky z umelého kameňa majú naviac odolnosť voči tekutinám (bez potreby dodatočnej impregnácie) a chemikáliám a môžu byť oveľa tenšie. A pritom je starostlivosť o kuchynskú pracovnú dosku z umelého kameňa jednoduchšia.

Aké vlastnosti má Technistone?

A ako je na tom konkrétnejšie spomínaný Technistone? Ide o veľmi obľúbený materiál, ktorý je neporézny, takže neabsorbuje žiadne kvapaliny. Samozrejme, o odolnosti voči tekutinám sme v súvislosti s kuchynskými pracovnými doskami z umelého kameňa už hovorili, na čo sme však nedali dôraz je to, že vo výsledku majú tieto materiály vynikajúce hygienické parametre.

Technistone je na Mohsovej stupnici tvrdosti na 7. stupni z 10. To mu zaručuje už spomínanú odolnosť voči poškriabaniu. Ak by sme mali konkrétnejšie rozviť jeho odolnosť voči teplotám, nevadí mu časovo obmedzený kontakt s hrncami alebo panvicami do 129 °C.

Vďaka jeho vysokej odolnosti a v podstate neobmedzenej životnosti je možné ho použiť aj v exteriéri. Ak teda rozmýšľate nad tým, že si zriadite na záhrade vonkajšiu kuchyňu, vhodný materiál na pracovnú dosku už poznáte.

Zdroj obrázka:

Autor: Evgeny Korshenkov / Stock.adobe.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *