Obývacia izba z kytičiek

Milujete prírodu a máte rada kvety? Potom si urobte obývacia izba z kvetov. Teraz sa nebavím len o živých kvetoch a už vôbec nie o kvetoch umelých. Kvety totiž dokážu zázraky, a to ako vzory na tapetách, na dekoráciách, alebo ako obrazy. V poslednej dobe sa stali kvety veľmi modernou záležitosťou, s ktorou urobíte veľa parády. Premeňte svoju miestnosť v rozkvitnutú záhradu a doprajte si doma zeleň, ktorá síce nebude ozajstná, ale budete sa v nej cítiť príjemne.

Čo všetko môžete mať v kvetinách?

Dekorácie, ako sú obrusy, záclony, závesy, krabice, hodiny … Možností, čo obliecť do kvetinového vzoru, je skutočne veľa a pokojne to môže byť gauč aj kreslo. Mali by ste ale všetko vedieť dokonale zladiť, a ak si sami na to netrúfate, tak poproste dizajnéra.

Čo sa ku kvetinám hodí?

Sú tu pruhované vzory, bodky, ale aj kocky. Kombináciou sa vôbec nemusíte báť, naopak. Vintage štýl, ktorý je pre kvetinové vzory typický, vám napovie, čo k sebe možno zladiť a čo už nie. Väčšinou sa ku kvetinovému vzoru hodí farba biela, ale môže to byť tiež svetlosivá, alebo krémová. Ak netúžite vyložene po Vintage, alebo dedinskom štýle, tak môžete kvetinový vzor kombinovať aj s modernou. Aj tieto dva štýly sa dajú dobre skĺbiť.

Stačí mať napríklad kombináciu kvetinové tapety a stĺpcového gauča či sedačky, alebo naopak kvetinového gauča a pruhových tapiet. Všetky tieto kombinácie sú úplne v poriadku, a aj keď sa vám na prvý pohľad, alebo skôr dosluchu môže zdať, že ide o veci, ktoré by ste si do interiéru nedali, tak môžete neskôr zistiť, že opak je pravdou a že skutočne to, čo možno nevyzeralo vo vašej myšlienke zaujímavo, v reáli vyzerá úplne úžasne.

Kvetinové vzory, ktorými interiér zdobíme, sú väčšinou ruže, alebo levandule. Tieto vzory sú najviac v kurze, ďalším obľúbeným vzorom je potom ešte slnečnice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *