Výber sedačky: Nájdite si tú správnu sedaciu súpravu do vašej obývačky

Sedacia súprava tvorí neodmysliteľnú súčasť obývačky a práve preto býva najopotrebovanejšou súčasťou obývačky. Ak uvažujete o výmene sedačky lebo tá vaša je už vyšúchaná a vysedená, poradíme vám, ako si nájsť správnu sedaciu súpravu, ktorá vám bude pasovať do obývačky?

Farebné prevedenie prispôsobujte dizajnu

Pri výbere nových sedacích súprav si ako prvé väčšinou všímame práve ich farebné prevedenie. Ak si chcete nájsť dobrú sedačku do obývačky, odporúčame vám farebné prevedenie sedacej súpravy prispôsobovať výhradne dizajnu obývačky. Ak v obývačke preferujete viaceré odtiene zelenej, uprednostňujte svetlé sivé sedačky. Ak ale máte klasické biele steny, uprednostňujte prírodné farby, ako hnedú, či béžovú.

Veľkosť sedačky

Ak si chcete nájsť správnu sedačku do obývačky, dôležité je pozerať aj na veľkosť sedačky. Odporúčame zmerať priestor, kde by mala byť sedačka umiestnená. Ak budete vedieť rozmery priestoru, kde plánujete umiestniť sedačku, výber správnej sedačky si tak uľahčíte.

Ak vám ale nevyhovuje takmer žiaden rozmer sedacej súpravy, dajte si vyrobiť nové sedačky na mieru. Budete mať originálne kúsky, ktoré nikto iný okolo vás mať nebude.

Rozkladacie sedačky

V prípade, že potrebujete v prípade núdze vytvoriť lôžko na spanie, odporúčame kúpu pevnej rozkladacej pohovky. V obývačke poskytnú dostatok priestoru na sedenie a v prípade potreby je možné vytvoriť lôžko na spanie.

Do malých obývačiek sa ale väčšinou dávajú pohovky, rozkladacie sedačky, či rohové sedačky. Do veľkých obývačiek sa dávajú veľké účkové sedačky.

Pri výbere sedacej súpravy okrem farby a veľkosti vyberajte aj kvalitný poťahový materiál. Neodporúčame ekokožu (napodobneninu pravej kože). Uprednostňujte skôr tieto materiály – pravú kožu, mikroplyš, žinylku a mikrovlákno. Pri týchto materiáloch máte záruku vysokej životnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *