3 dôležité pravidlá, ktorých by sme sa pri zariaďovaní interiéru mali riadiť

Uvažujete nad modernizáciou interiérových priestorov a s príchodom nového ročného obdobia chcete svoj interiér oživiť a skrášliť? Ak sa plánujete pustiť do kompletnej výmeny nábytku a dekorácii v interiéri, odporúčame vám riadiť sa týmito pravidlami.

Každý chce mať interiér moderne zariadený, tak prečo riskovať zlý výber nábytku, či dekorácií?

1. Minimum dekorácií

Pri zariaďovaní sa sústreďujte predovšetkým na vhodný výber dekorácií. Priestory nezahlcujte príliš veľkým množstvom dekorácií a uprednostňujte skôr nadčasové dekorácie, ktoré vám v domácnosti vydržia dlhé roky a nevyjdu z módy.

Práve z tohto dôvodu si mnohé rodiny zariaďujú interiér v minimalistickom štýle. V ňom nie je potrebné veľké množstvo dekorácií a prím hrajú predovšetkým drevené dekorácie a slamené dekorácie.

Čo sa týka dekorácií, uprednostňujte nadčasové keramické a krištáľové vázy, koberce, závesy, či štýlové nástenné hodiny. Uprednostňujte skôr živé kvety.

2. Zväčšite miestnosť štýlovými zasúvacími dverami

Ak nedisponujete veľkým priestorom, uprednostnite štýlové zasúvacie dvere pred klasickými drevenými interiérovými dverami s obložkovými zárubňami. Zasúvacie dvere sú praktické, trváce, moderné a ich výhodou je, že nezasahujú príliš do priestoru.

Obložkové zárubne a klasické interiérové dvere nie sú vôbec zlé, no v moderných interiéroch krajšie ukážu práve tie zasúvacie.

3. Pravidlo troch farieb

Aby miestnosť nepôsobila príliš rušivo, je potrebné dôkladne zvážiť farby, ktoré v interiéri použijete. Odporúčame vám v interiéri používať výhradne tri farby. Jedna farba by z tých troch farieb mala byť dominantná. Zvyšné dve by ju mali dopĺňať.

Napríklad v menších priestoroch, konkrétne v podkroví, kde vám prirodzené svetlo zabezpečujú výhradne len menšie strešné okná, je potrebné myslieť na presvetlenie interiéru práve farbami.

Nepohrdnite klasickou bielou, ktorá je nadčasová a dokáže presvetliť aj ten najtmavší kút.

Ďalej odporúčame tieto farby – svetlú sivú, tmavú sivú, smotanovú, béžovú, hnedú, zelenú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *