Máte problém s úložným priestorom v spálni? Poradíme vám, ako si ho vytvoriť

Veľa oblečenia a málo úložného priestoru trápi väčšinu z nás. Práve z tohto dôvodu sme nútení obmedziť nakupovanie a oblečenie pretriediť, aby sa zmestilo do skríň, ktoré máme k dispozícii.

Ak máte problém s úložným priestorom v spálni, poradíme vám, ako si ho vytvoriť.

Sezónne oblečenie

Aby ste nemali krátke tričká a kraťasy s teplými svetrami a pletenými kardigámi pokope, odporúčame vám všetko oblečenie, čo máte, roztriediť podľa sezón. Oblečenie, ktoré je vhodné na viac sezón, ako napríklad bavlnené topy s dlhými rukávmi, či džínsy, majte v poličkách, ktoré sú dostupné bez použitia stoličky, či rebríka.

Ak máte problém s úložným priestorom, oblečenie pretrieďte a to, ktoré nosiť nebudete, buď predajte na internetových bazároch, ponúknite kamarátkam, alebo pošlite do krízových centier, kde sa jednoznačne zídu.

Ideálne, ak budete mať šatníkové skrine so šikovnými posuvnými systémami na vstavané skrine.

Plastové boxy na spodok šatníkovej skrine

Šatníkové skrine s dobrým otváraním majú okrem políc aj priestor na vešanie. Do tohto priestoru odporúčame dávať plastové boxy, ktoré sú uzatvárateľné. Tieto boxy sú určené na drobné veci, ako napríklad šály, šatky, čiapky, štucne, čelenky, či nákrčníky. Dávajte do nich výlučne len takéto doplnky. Všetko tak budete mať na poriadku a nebudete tak musieť tieto doplnky hľadať v policiach šatníkových skríň.

Pri výbere šatníkových skríň dávajte pozor nielen na stabilitu skrine, ale aj na to, aby šatníkové skrine pri otváraní nezasahovali do kľučiek. Určite nechcete, aby ste pri otváraní šatníkovej skrine doškriabali nielen kľučku, ale aj dvere šatníkovej skrine.

Čo sa týka spodného prádla, to vám odporúčame dávať do komody. Tú umiestňujte k posteli. Do tej môžete okrem spodného prádla a ponožiek dávať aj pyžamá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *