Spálňa snov, ako ju zariadiť?

Pre príjemný pocit, zdravý spánok a príjemný odpočinok je dôležitá správna matrac, kvalitný rošt a posteľ. Dôležitú úlohu hrajú aj farby a vybavenie miestnosti. Ako si zariadiť spálňu snov?

Začnite posteľou

Správna matrac, kvalitný rošt a posteľ je základom zdravého spánku. Môžete si vybrať mäkké matrace zo studenej peny, stredne tuhé z pamäťovej peny až po tie tvrdšie z konských vlasov alebo kokosového vlákna. Všeobecne sú najtvrdšie matrace vhodné pre deti a pre tých mäkšie by sa mali rozhodnúť najmä seniori. Pri zdravotných problémoch, ako sú bolesti chrbta a kĺbov, siahnite po zdravotných alebo ortopedických matracoch. Doplňte nastavovací rošt a posteľ z masívu.

Zababušte sa

Pre väčšie pohodlie si kúpte chrániče matracov, na ne komfortný prestieradlá a zababušte sa do prikrývok a vankúšov s príjemným obliečkami. Okrem príjemnej bavlny môžete staviť na luxusné satén, nestarnúci damašek alebo prírodné ľan. U ľanového obliečky sa môžete tešiť na veľmi dobré udržiavanie tepla, perfektný cirkuláciu vzduchu a antibakteriálne funkciu. Nezabudnite na kvalitné deky pre zahriatie a stavte na tradíciu českého výrobcu. Doplňte pár malých vankúšikov s jedinečnými povlaky a pre pohladenie oka si kúpte aj prikrývky na posteľ. Proste sa rozmaznávajte a majte sa radi.

Závesy na okná

Okrem žalúzií a roliet pre úplné zatemnenie si kúpte aj niečo pre pohladenie duše. Okná opatrite záclonami a doplňte ich peknými závesy. Navyše si môžete dopriať oveľa väčšie zatemnenie. Spálňu laďte do dvoch jemných farieb a nechajte energie v pokoji. Nevoľte výrazné farby, ale len tie s nádychom nostalgie. Lepšie tak budete odchádzať do ríše snov a budiť sa oddýchnutí s úsmevom. Nedávajte sem nič, čo by vás mohlo rušiť. Stavte na minimum nábytku i dekorácií. Na nočný stolík si dajte obľúbenú knihu a lampičku. Na atmosféru v spálni má veľký vplyv aj osvetlenie. Zvoľte okrem lampičky aj jedno centrálne, ktoré by sa však malo byť tlmené a nemalo by visieť priamo nad posteľou.

Autor článku: Goldea.sk – Výrobca bytového textilu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *