3 praktické rady, vďaka ktorým zmodernizujete svoju domácnosť

Interiérové trendy sa neustále menia a menším obmenám sa nevyhneme ani tento rok. Ak plánujete tento rok modernizovať interiér vášho domova a hľadáte pár zaujímavých inšpirácií, ktoré vám pomôžu modernizovať váš interiér, my vám ich pár ponúkame.

 

1. Kúpte si nové koberce

 

Ak máte doma koberce, ktoré si pamätajú ešte 90. roky, je načase ich vyhodiť a nahradiť ich novými modernejšími. Z vlastných skúsenosti vám odporúčame kupovať jednoduché koberce v prírodných odtieňoch, ako v béžovej, hnedej, žltej. Ak však máte doplnky vo výraznejších farbách, kúpte si koberec v podobnom alebo rovnakom farebnom prevedení v akom sú dané doplnky. Z ponuky kobercov vám odporúčame vyberať koberce s geometrickými tvarmi. Tie krásne ukážu najmä v obývačke pod konferenčným stolíkom. Ak máte v niektorej miestnosti originálne drevené parkety, neprekrývajte ich kobercom. Tie si zaslúžia byť viditeľné! Ak sú ošúchané, natrite si ich prípravkom určeným priamo na drevené parkety.

Nové koberce oceníte najmä v obývačke a v spálni pred posteľou.

 

2. Pretrieďte dekorácie a nechajte len tie najlepšie

 

Príliš veľké množstvo dekorácií váš interiér opticky zmenší. Vytrieďte niektoré dekorácie, ktoré máte v danej miestnosti – tie, ktoré sa vám do interiéru nehodia. Odporúčame vám ponechať dve-tri vázy v podobnom farebnom prevedení, kúpiť pár živých kvietkov a dať ich do farebných kvetináčov/ váz. Ideálnym dekoračným prvkom budú napríklad v obývačke práve drevené písmenká, z ktorých môžete vytvoriť slová – HOME, RELAX, LOVE. V obývačke na poličke, ale i na jedálenskom stole vynikne krásna krištáľová váza s peknými čerstvými, ale i sušenými kvetmi.

 

3. Prineste si do interiéru viac prírodných prvkov

 

Kúpte si kvetované tapety, vyberte si originálny tatranský profil na steny a kúpte si obrazy s prírodnými motívmi. Vďaka tomuto budete mať pocit, akoby ste vpustili do interiéru viac prírody. Drevené prvky v interiéri sú momentálne IN a nebude tomu inak ani o pár rokov.

Ak plánujete vymeniť v interiéri podlahu, odporúčame vám vinylové podlahy. Sú lacnejšie a vďaka ich skvelému vzhľadu ich na prvý pohľad vôbec nerozoznáte od drevených podláh.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *