Aby vám nová kuchyňa vydržala dlho, musí byť v nej všetko vyberané s ohľadom na odolnosť

Rozhodnúť sa pre rekonštrukciu kuchyne znamená v prvom rade pripraviť si nemalú sumu peňazí. Je potom prirodzené, že človek od takejto investície očakáva, že vydrží dlhé roky. V kuchyni to však nemusí byť s tou výdržou úplne jednoduché.

Drez, ktorý znesie všetko

Kuchyňa je totižto celkom náročné prostredie. Voda, vlhkosť, mastnota a rôzne nečistoty zo surovín a jedál spolu s častým používaním dokážu dať zariadeniu kuchyne poriadne zabrať. Preto je potrebné vedieť si jednotlivé prvky v kuchyni vybrať tak, aby mali naozaj dlhú životnosť.

Zoberme si napríklad kuchynský drez. Pochopiteľne je vystavovaný pôsobeniu vody a často aj extrémnym teplotám. Taktiež v ňom často končia kúsky jedla, čo môže byť problém z hľadiska hygieny.

Z uvedených dôvodov sú skvelou voľbou odolné nerezové drezy. Odolávajú hrdzaveniu, takže voda pre ne vôbec nepredstavuje problém. Sú odolné aj proti extrémnym teplotám. A čo hygiena? Nerezový povrch nemá žiadne póry, vďaka čomu je čistenie a udržiavanie hygieny bezproblémové a jednoduché.

Komfort a odolnosť v jednom

Zamerajme sa teraz na tú intenzitu používania. Zrejme vám teraz napadnú spotrebiče, ale o tých teraz nebudeme hovoriť. Intenzívne sú využívané aj súčasti kuchynskej linky, ktoré zvyčajne nie je vidno.

Ide o nábytkové kovanie. Obzvlášť rôzne pohyblivé časti ako napríklad závesy, zásuvkové systémy, či výklopy. Používame ich denne a preto by takéto intenzívne využívanie mali bez problémov vydržať.

A v prípade výklopov je obzvlášť dôležité, aby bol dodržaný určitý komfort používania. Napríklad ako s kovaním Aventos HK-XS. Štíhla konštrukcia, ktorá pôsobí nenápadne, ale dokáže veľa. O komfortné otváranie budete mať postarané a naviac takéto kvalitné kovanie vydrží tých otváraní naozaj veľa.

Zdroj obrázka:

Autor: ImageFlow / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *