Praktické rady, ako si zariadiť spálňu

Spálňa je miestnosť, kde si po náročnom dni prichádzame oddýchnuť a práve na to by sme mali myslieť pri jej zariaďovaní. Ak práve uvažujete nad zariadením spálne, poradíme vám, ako si ju zariadiť. 

Posteľ 

Ako prvú vyberajte manželskú posteľ. Vybrať si môžete z ponuky celočalúnených, ale tie vám príliš neodporúčame, najmä ak ste alergik. Ťažko sa udržiavajú a matrace na týchto posteliach sú nekvalitné. Zo všetkých dostupných manželských postelí vám odporúčame vyberať pevné postele z masívu, ktoré majú síce vyššie ceny ako postele vyrobené z laminátu, ale sú stabilnejšie, kvalitnejšie, trvácejšie.

Čo sa týka rozmerov manželských postelí, na výber máte postele 200×160 cm a 200×180 cm. Z týchto dvoch rozmerov sú lepšie tie väčšie. Väčší rozmer oceníte najmä vtedy, ak máte malé deti a chcete, aby deti spávali s vami v jednej posteli. Masívne postele sa vyrábajú buď klasické bez úložného priestoru, alebo s úložným priestorom.

Nábytok 

Ak máte menšiu spálňu, nezapĺňajte si ju zbytočne veľkým množstvom nábytku. Do spálni menších rozmerov vám odporúčame dávať maximálne tak komodu. Vstavané skrine umiestňujte do predsiene, poprípade do voľnej nevyužívanej izby. V spálni by mala byť maximálne tak posteľ, komoda, nočné stolíky, nočné lampy (poprípade jednu stojacu lampu) a samozrejme nejaké kvety, ktoré „prečistia“ vzduch.

Dekorácie 

Nedávajte ich príliš veľa. Odporúčame jeden- dva kvety na komodu. Investujte skôr do kvalitnejších závesov, prehozov na posteľ, dekoračných vankúšov na posteľ a samozrejme do posteľných obliečok. Tieto dôležité súčasti spálne vyberajte premyslene – kombinujte ich.

Farby 

Bytoví dizajnéri odporúčajú kombinovať maximálne tri farby. Nič nepokazíte bielou farbou. Nedráždi naše zmysly a nenarúša náš spánkový režim. Odporúčame vám vyhnúť sa agresívnym farbám, ako je červená, tmavofialová. Zamerajte sa skôr na prírodné a neutrálne farby ako zelená, žltá, sivá, modrá.

Ak ste sa rozhodli steny v spálni namaľovať farebne, dbajte na to, aby strop ostal biely.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *