Barové stoličky: praktická a moderná súčasť interiéru

Barové pulty dnes nevidíme už len v reštauráciách či kaviarňach. Vďaka ich praktickým a estetickým benefitom sa uchytili aj v domácnostiach. Ich súčasťou sú barové stoličky, ktoré šetria miesto a menia vzhľad interiéru. Môžete sa pri nich naraňajkovať, prečítať noviny alebo vypiť rannú kávu.

Efektívna otvorená kuchyňa

Ak chcete svoju kuchyňu oživiť a zároveň využiť priestor praktickým spôsobom, určite popremýšľajte nad barovými stoličkami. Spolu s barovým pultom vytvárajú zaujímavé miesto, kde sa môžete občerstviť, narýchlo si oddýchnuť, porozprávať sa ako v bare, ale cítiť sa ako doma. Otvorená kuchyňa je súčasťou moderného životného štýlu, pomáha šetriť naším časom a využívať ho efektívne.

Ak ste rozhodnutí pre barové sedenie, zamyslite sa nad výberom stoličiek. Typ rámu je jedna z najdôležitejších vlastností, v ponuke sú zvyčajne dve základné možnosti – drevené a kovové. Kovové barové stoličky používajú zväčša tí, ktorí preferujú modernejší vzhľad svojich domovov, zatiaľ čo drevené rámy vytvárajú jedinečnú vidiecku a domácku atmosféru.

Barový pult je zvyčajne široký len 30 až 50 cm, má totiž slúžiť na drobné a príležitostné občerstvenie. Každý človek by mal mať pri bare miesto široké aspoň 50 cm. Pri barovom sedení treba vždy počítať s pevným stupienkom na podopretie nôh buď na stoličke alebo v spodnej časti konštrukcie barového pultu.

Aký interiér, taká stolička

Stoličku treba vyberať vždy ku konkrétnemu stolu alebo pultu, aby ich vzhľad aj veľkosť boli jednotné. Vzdialenosť povrchu sedadla a spodnej plochy doskyby mala byť aspoň 30 cm, preto je výhodou, ak sa výška stoličky dá nastaviť. Vysoká stolička by mala byť predovšetkým stabilná, na zvýšenie pohodlia pri sedení slúži aj driekové operadlo, ktoré poskytuje oporu chrbtici v oblasti krížov.

Na trhu nájdete rôzne vyhotovenia, ktoré sa rôznia materiálom, tvarom a štýlom. Dôležité však je zosúladiť stoličku k barovému pultu a k ostatnému zariadeniu v miestnosti. Interiér ladený vo vidieckom štýle si žiada masívnejšie drevené stoličky, pre minimalisticky zariadené byty sú vhodné stoličky z chrómu alebo plastu. Do malých priestorov sa hodia skladacie typy vyrobené z odľahčených materiálov. Barové stoličky sa zaujímavo vynímajú aj v exteriéri. Pre náročnejšie podmienky na údržbu by však mali byť vyrobené z odolného materiálu, napríklad z kovu a z chrómu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *