Plánujete rekonštrukciu detskej izby? Poradíme vám pri jej zariaďovaní

Zariaďovaní detských izieb patrí k tým najkrajším činnostiam rodičov. Majú možnosť vyhrať sa v množstve farieb, nájsť vhodné kombinácie detského nábytku a vytvoriť určitý systém v usporiadaní detských hračiek.

Ak plánujete prerábku detskej izby, inšpirujte sa týmito zaujímavými nápadmi. Uvidíte, že vám pomôžu pri zariaďovaní detského kráľovstva vašich detí.

Detské fototapety v detských izbách 

Aj keď viacerí nadaní rodičia namiesto fototapiet maľujú obrázky na stenu úplne sami, my vás ale presvedčíme, že nákup detskej fototapety sa vám oplatí viac. Predajcovia detských fototapiet predávajú zdravotne vyhovujúce detské fototapety, ktoré sú navyše aj ekologické. Nie sú drahé a máte na výber viacero detských motívov.

Ak chcete vybrať peknú fototapetu, vezmite so sebou do predajne aj vaše dieťa. Ono samo vám ukáže, aká sa mu páči, resp. aký rozprávkový motív sa mu páči.

Koberce do hracej časti 

Miestnosť rozdeľte na tri zóny: spaciu, študijnú a hraciu. Do hracej časti vám odporúčame nakúpiť textilné koše na detské hračky, do ktorých si dieťa uskladní všetky hračky. Do stredu hracej časti umiestnite protišmykový detský koberec s rozprávkovým motívom, ktorý je odolný voči plesniam a má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Nechajte, nech si motív detského koberca vyberie vaše dieťa.

Dobré osvetlenie 

Miestnosť, kde sa vaše dieťa hrá a učí, nesmie byť tmavá. Investujte do úsporných LED bodových svetiel, ktoré presvetlia každý kút detskej izby. Do študijnej časti umiestnite stolovú lampu, poprípade stojacu lampu. Najviac vám ale odporúčame zníženie stropu pomocou montáže sadrokartónu, do ktorého rozmiestnite bodové svetla podľa vlastného uváženia a samozrejme aj podľa rozmiestnenia jednotlivých zón detskej izby.

Čo sa týka výberu nábytku, vyberajte taký, aby dieťa dočiahlo do všetkých skriniek a políc. Do študijnej časti umiestnite rastúce stoly a rastúce stoličky, ktoré budú rásť s vašim dieťaťom a ušetria vám nemalé investície do nového pracovného stola a stoličky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *