Ako sa starať o matrace, aby nám vydržali?

Poznáte to. Kúpite si nové matrace, ktoré vám z peňaženky vytiahnú nemalú sumu a po roku zase uvažujete o výmene matracov. Nekvalitných matracov je na trhu neúrekom a zorientovať sa v nich je čoraz náročnejšie. Firmy predávajúce matrace lákajú na akcie 1+1, no je v tom háčik, takéto akcie sú nevýhodné práve pre klientov, pretože práve takýmito akciami chcú firmy nalákať klientov väčšinou na nekvalitné matrace, ktoré sa im nepredávajú.

Ak ale máte kvalitný matrac a chcete, aby vám vydržal aspoň 10 rokov, čo je optimálna životnosť matracov, poradíme vám, ako sa oň starať.

Pravidelné vysávanie

Životnosť vašich matracov predĺžite pravidelným vysávaním. Každý týždeň vysávajte povrch matracov špeciálnym nadstavcom. Ak ste zainvestovali do najkvalitnejších penových matracov z kvalitnej certifikovanej peny, malo by vám záležať na dobrej starostlivosti.

Vysávaním odstránite z povrchu matracov prachové čiastočky, ale aj zvyšky kože,  ktorými sa živia najväčší nepriatelia matracov – roztoče.

Chrániče matracov

Aby vám matrace vydržali veľa rokov, skúste si ich chrániť kvalitnými chráničmi matracov na gumičky. Ľahko sa naťahujú, zmestia sa do práčky a ich úlohou je chrániť materiál matracov pred roztočmi. Skúste si predstaviť, ako by ste asi oprali napríklad taký veľký latexový matrac. Matrac nezmestíte do práčky, chránič matraca vzhľadom na ich tenšiu hrúbku áno.

Mráz a priame slnko

 Nové matrace dokážete ochrániť aj vtedy, ak si ich každý mesiac budete dávať do okien. Silný mráz a priame slnečné žiarenie roztoče nemajú rady, preto by bola škoda, ak by ste takýto spôsob ochrany matracov nevyskúšali. Stačí, ak odtiahnete vertikálne žalúzie, otvoríte okno, očistíte vonkajšiu a vnútornú parapetu a matrace upevníte tak, aby vám nespadli z okna na trávnik.

Priemerná životnosť matracov je 5-7 rokov. Niektoré vám ale dokážu pri správnej starostlivosti vydržať aj desať rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *