Aby vám v podkroví nebolo horúco, dôležité je aj tienenie

Podkrovné izby majú svoje čaro. Dá sa v nich vykúzliť netradičné bývanie, ktoré má v istom zmysle priam romantickú atmosféru. Samozrejme aj do takýchto izieb je potrebné dostať prirodzené svetlo.

Praktickosť roliet môžete zakúsiť aj na strešných oknách

K podkrovným izbám tak neodmysliteľne patria strešné okná. Ich správna veľkosť má výrazný vplyv na to ako komfortne sa bude v podkrovných izbách bývať. Musia byť na jednej strane dostatočne veľké, aby množstvo prirodzeného svetla bolo adekvátne rozmerom podkrovnej miestnosti a nemalú úlohu tu zohráva aj túžba po peknom výhľade na okolie.

Na druhej strane však strešné okná nemôžu byť príliš veľké. V podkroví by to pod nimi bolo počas teplých mesiacov ako v skleníku. Nájsť tak kompromis medzi príliš malými a príliš veľkými oknami je kľúčom k úspechu.

S druhým problémom a teda s prehrievaním podkrovných izieb, pomáha aj tieniaca technika pre strešné okná. Napríklad v podobe praktických roliet na strešné okná. Ich inštalácia nie je vôbec zložitá a možno ich „uzamknúť“ v štyroch polohách pre ideálne nastavenie úrovne tienenia. A nestratia sa ani po dizajnovej stránke, rozhodne nebudú dizajnu vašej podkrovnej izby škodiť.

Markízy patria k tomu najlepšiemu, čo medzi tienením strešných okien nájdete

Rolety však nie sú jediným druhom tienenia pre strešné okná. Populárne sú aj účinné vonkajšie markízy na strešné okná. Tie mnohí považujú za najlepšie riešenie proti letným horúčavám v podkroví.

Z hľadiska inštalácie ich môžeme stále označiť za jednoduché riešenie, ale to im nebráni tomu, aby vás a vaše podkrovie účinne chránili pred pálivými slnečnými lúčmi. Vďaka odolnej priesvitnej sieťke vystuženej sklenými vláknami nebudú brániť ani výhľadu. Otvárajú sa spolu so strešným oknom.

Zdroj obrázka:

Autor: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *