Počasie neovplyvníte, ale príjemnejšiu klímu doma alebo na záhrade mať môžete

Už sme raz takí. Cez zimu sa sťažujeme na zimu, v lete na horúčavy, keď prší nám vadí, že nemôžeme tráviť čas vonku a keď svieti slnko, tak sa sťažujeme, že je príliš veľké sucho. Počasie však neovplyvníme alebo áno?

Pod markízou si môžete vychutnávať relax na terase aj celý deň

Nie, nevynašli sme zázračný prístroj na ovládanie počasia, ale minimálne na svojej záhrade a vo svojom dome si môžete príjemnú klímu „vyčarovať“ pomocou efektívnej techniky. Začnime na záhrade, presnejšie na terase.

Grilovačka s priateľmi alebo jednoducho relax na čerstvom vzduchu, napríklad s dobrou knihou. To všetko môžete mať vďaka vlastnej terase. S terasami to je však tak: najskôr čakáme, kedy budú teploty dostatočné na to, aby sa dalo sedieť vonku bez toho, aby sme sa triasli od zimy a potom prídu skokovo také horúčavy, že zase môžeme na terase tráviť čas len večer, keď sú teploty vonku znesiteľnejšie a slnko tak nepáli.

A čo takto si vybrať spomedzi moderných markíz a zatieniť jednou svoju terasu? Budete tak môcť tráviť čas na nej aj v prípade, že bude slnko skutočne ostré. A v závislosti od toho, akú markízu si vyberiete, môže táto zniesť aj jemný dážď, takže ani nečakaná malá prehánka vás z terasy nevyženie.

Presuňte rolety von

A čo príjemná klíma vo vnútri? V zime si vykúrite dom na pre vás komfortnú teplotu, ale ako ho v lete ochladiť? Klimatizácia je síce riešenie, ale z dlhodobého hľadiska nemusí byť práve najprospešnejšia pre zdravie človeka.

A čo takto sa obrátiť na tieniacu techniku? Tá totižto nemusí slúžiť len na tienenie slnečných lúčov, ktoré vám svietia do očí. Kvalitné vonkajšie rolety ponúkajú aj ďalšie výhody. Keďže slnečné lúče odrážajú ešte predtým, než preniknú do vášho interiéru, zabraňujú tomu, aby sa vaša domácnosť prehrievala.

V zime naopak chránia pred únikom tepla a tak môžete ušetriť na účtoch za kúrenie. Ochranu však poskytujú aj pred prípadnými zlodejmi. Sú totižto účinnou bariérou, ktorá dokáže významne sťažiť neoprávnený vstup do domu.

Zdroj obrázka:

Autor: Tunatura / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *