Bazén je ohnisko horúcich letných dní

Keď sa hodnoty na teplomeroch šplhajú k červeným číslam a slnečné lúče ostro bodajú, je osvieženie vo vode asi tou najúčinnejšou zbraňou. Pre väčšinu z nás však nie je možné tráviť horúce letné dni v prírodných jazerách či kúpaliskách vždy, keď nás vonku zaleje príval tepla. Asi preto niekto múdry vymyslel formu osvieženia, ktorá má síce kompaktnejšie rozmery ako prírodné jazerá, avšak osvieži naše telá rovnako dobre. Áno, reč je o bazénoch. Malé či veľké, nadzemné alebo zapustené, sú tu ako oázy osvieženia v letných horúčavách. A čo je najdôležitejšie – máme ich doma.

Do bazéna zainvestujete raz a roky vás bude tešiť

Ešte v nedávnej minulosti bol bazén výsadou úzkej skupiny ľudí a považoval sa skôr za nadštandard ako za bežnú súčasť výbavy rodinného domu. Súčasná ponuka však dokáže uspokojiť aj rodiny s malým priestorom či nižším rozpočtom rovnako ako náročnú klientelu s dostatkom priestoru a tiež financií. Bazény sa tak postupne stali neodmysliteľnou súčasťou takmer každého rodinného domu, chaty, penziónu či rezortu. Možnosť voľby materiálu, veľkosti a výbavy ich urobili dostupnými takmer pre každého. Aj keď pri každom z nich treba, samozrejme, rátať s nejakou tou vstupnou investíciou, v konečnom dôsledku je to komfort, ktorý je v letných dňoch na nezaplatenie.

Prečo sa bazén oplatí?

Mohlo by sa zdať, že bazén je pomerne nákladná záležitosť. Ak si k nemu pripočítame aj cenu za vodu, bazénovú chémiu, nejakú formu ohrevu či solárnu plachtu, jeho hodnota sa môže ľahko zdvojnásobiť. Na druhej strane sa však pri poplatkoch za vstupy na kúpaliská či do wellness centier, za parkovné a neodmysliteľné občerstvenie počas jednej letnej sezóny veľmi rýchlo dostaneme na úroveň hodnoty samotných vstupných nákladov. A ako pridaná hodnota je tu komfort v podobe neobmedzeného užívania, súkromia a tiež vyššej kvality vody. To sú argumenty, ktoré dokážu asi najviac oceniť rodiny s viacerými deťmi či pracovne zaneprázdnení ľudia. Pretože aj také večerné kúpanie môže byť nakoniec celkom príjemné a uvoľňujúce.

A aj keď je kúpacia sezóna v našich zemepisných šírkach obmedzená len na pár letných mesiacov, pre väčšinu rodín je v tomto období práve bazén centrom rodinného života. Tu sa odohrávajú večerné grilovačky, sladké ničnerobenie, ale aj divoké večierky a romantické rána. Možno ho nepotrebujeme nevyhnutne k životu, dáva nám však pocit, že aj keď práve nemôžeme ležať na slnkom vyhriatej pláži, môžeme sa kedykoľvek ponoriť pod hladinu a vyťažiť aj z letných horúčav to najlepšie pre naše telo a dušu. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *