Zazimujte si svoj dom – druhá časť

Zazimujte si svoj dom – druhá časť

Krb alebo krbové kachle

Komíny nutne nemusí byť vyčistené každý rok, ale mali by byť skontrolované pred každou vykurovacou sezónou. Avšak, rozsiahle použitie dreva v kachliach, vám dáva znamenie si nadiktovať čistenie, keď sa nahromadí väčšie vrstva sadzí. V prípade potreby, zavolajte kominára, ktorý odstráni sadze.

Skontrolujte uzáver a otvor na vrchole komína, aby ste sa ubezpečili, že bude držať, aby sa dovnútra nedostali hlodavcov ani vtáky. Skontrolujte krbovú klapku pre riadne otváranie a zatváranie. Nechajte si ju zavretú s výnimkou pri použití, aby sa dovnútra nedostal studený vzduch. Nainštalujte sklenené dvere na krb alebo kachle a udržujte je zavreté, keď ich nepoužívate, aby sa minimalizovali tepelné straty a prenikaniu vzduchu.

Zásoba dreva

Zásoby dreva uchovávajte na suchom mieste, ďaleko od exteriéru vášho domova.

Zablokujte všetok únik vzduchu dovnútra a von

Nájdite a zamiesiť zjavné úniky okolo vášho domu, aby váš domov bol útulný a studený vzduch zostal vonku, tam, kam patrí. Ak chcete nájsť netesnosti, obíďte celý vnútrajšok domu pri dňu, keď práve fúka vonku vietor a držte zapálenú vonnú tyčinku (bezpečnejšie ako sviečka) proti typickým průvanovým oblastiam, ako sú vonkajšie dvere a okná. Priemerný domáci únik môže mať čiastku do ekvivalentu 9 metrov štvorcových v otvoru v stene.

• Použite tesniace zbraň, ktorú použijete pre tesnenie na všetky oblasti vnútri a vonku, kde môžete vidieť škáru, medzeru, alebo cítiť prievan.

• Okolo okien a dverí tiež dajte tesniace pásky, pretože sú to miesta, kde prievan môže mať voľnú ruku, keď nezasiahnete.

• Naneste tesnenie okolo vonkajších kohútikov aj iného potrubia, tiež tam, kde drôty vstupujú do domu.

• Použite súpravy pre zatepľovanie okien na utesnenie okna a balkónových dverí.

• Zakryte pivničné okná plastovými vzduchotesnými štíty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *