Nový komín? Jedine od ZOP plus!

Kupujete nový krb a potrebujete aj nový komín? Alebo ten váš starý už prestal fungovať, tak sa ho chystáte vymeniť za nový? Nech je vaša situácia akákoľvek, základom je investovať do kvality.

Komín, tak bezvýznamná súčiastka, poviete si. Jednoducho kus plechu, ktorý odvádza dym, ktorý produkuje váš krb. Tak jednoduché to dnes, bohužiaľ, už nie je. Áno, v minulosti si ľudia z komínov veľkú hlavu nerobili. Ich základnou úlohou bolo odvádzať dym z krbu, aby ste si nevydymili obývačku. To sa im väčšinou aspoň čiastočne darilo. Komíny boli iba jednoduché tehelné alebo kovové rúry, ktoré viedli z krbu a skutočnosť, že sem tam netesnili, nebola nijako podstatná. Netreba asi pripomínať, že ľudí otrávených oxidom uhoľnatým a požiarov domov bolo podstatne viac, ako je dnes. Dnes sú totiž požiadavky na komíny mimoriadne prísne. Komínové systémy sú už doslova technologické skvosty, navrhnuté tak, aby boli maximálne bezpečné a čo najefektívnejšie. Darmo budete mať krb ako svet, kúriť ako diví, pokiaľ nemáte dobrý komín a máte obrovské tepelné straty, nikdy nedosiahnete požadovaný výsledok. Pozrime sa teda na to, ako by mal moderný komín vyzerať.

Očakávania naplnené

Komínové systémy značky ZOP sa môžu hrdiť viacerými výhodami. Prvou, ktorú si všimnete, keď budete komín montovať, je rýchlosť a jednoduchosť montáže, ktorú zabezpečujú harmonicky do seba zapadajúce komponenty. Všetky produkty sú, samozrejme, certifikované a spĺňajú najprísnejšie kritéria na bezpečnosť. Komínové systémy navyše obsahujú aj komínové vložky, tvárnice a dvierka, nemusíte ich tak dodatočne zháňať. Potešia aj šamotové vložky W3, ktoré sa už 150 rokov vyrábajú v Nemecku, ktoré sú charakteristické svojím hladkým povrchom a odolnosťou voči mechanickému a chemickému poškodeniu. A je toho o mnoho viac, tak ako v prípade komínov ZOP, ako aj komínových systémov Plewa. Nečakajte na to, kým vás nejaký lacný nekvalitný komín sklame, investujte do kvality už dnes a užívajte si komín, ktorý vám bude spoľahlivo slúžiť dlhé roky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *