Záhradný nábytok: Do akého sa vám oplatí investovať?

Prišiel čas dlhých večerov strávených na vonkajších terasách a záhradách. Správna letná pohoda rozhodne vyžaduje záhradný nábytok. Jeho výber je však podmienený viacerými faktormi. Máme pre vás niekoľko užitočných rád ako si vybrať posedenie a iné kúsky presne pre vás.

Umelý ratan patrí k najobľúbenejším materiálom

Drevo je preverená klasika, no trh už niekoľko sezón valcujú syntetické materiály ako umelý ratan alebo hliník, ktoré sa veľmi dobre udržiavajú a dlho vyzerajú ako nové. Je ale nutné dať si pozor na kvalitu materiálov a vyvarovať sa najlacnejším výrobkom, ktorých konštrukcia zďaleka nie je trvácna a stála. Nábytok z prírodného ratanu je veľmi vzhľadný a obľúbený, avšak, jeho odolnosť voči zlému počasiu je naozaj minimálna, preto stojí za úvahu, či nesiahnuť po umelom variante. Nábytku z umelého ratanu výplet nepopraská, plusom je aj jednoduché čistenie vodou a jemným mydlovým roztokom. A skladovanie? Stačí vám plachta! Umelý ratan skvelo zvláda horúčavy i mínusové teploty, neškodí mu ani priame slnko. Tieto vlastnosti z neho robia priam dokonalý materiál do záhrady alebo na terasu. Navyše, k nábytku z umelého ratanu nájdete množstvo doplnkov – ratanové kvetináče, zásteny a rôzne iné dekorácie.

Zvážte pri výbere nábytku jeho okolie

Ak sa chystáte zadovážiť si domov záhradný nábytok, mali by ste zohľadniť okolité prostredie. Bude vaše sedenie stáť na drevenej terase? Dajte pozor na to, aby nohy nábytku nepoškriabali plochu, na ktorej bude posedenie stáť. Pri výbere je tiež nutné myslieť na škáry a diery v povrchu, kam by úzke nohy nábytku mohli zapadnúť. Tiež dopredu popremýšľajte nad tým, koľko ľudí bude bežne nábytok na terase využívať a za akým účelom. Inú funkciu spĺňa lounge posedenie vhodné na relax, iné jedálenská zostava. Sety a rôzne zostavy vychádzajú cenovo lepšie ako kúpa samostatných kúskov. Praktickým riešením sú záhradné pohovky a lavice, kam usadíte väčšie množstvo hostí, trendom v záhradnom dizajne sú aj rôzne ležadlá, postele a hojdačky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *