Využite koberce vo svojom bývaní

Staviate svoj nový vysnívaný domov, plánujete sa presťahovať do iného bytu alebo rekonštruujete svoje aktuálne bývanie? Potom určite intenzívne riešite to, čo dáte na zem a či sa vám tam vôbec niečo bude hodiť. Možno ste v nejakom bode zvažovali koberce, no neviete, ako tento nápad uchopiť? Máme pár tipov.

Menej je niekedy viac

Určite ste sa stretli s názorom, že ak je koberec v celom interiéri, chytá sa doňho príliš veľa prachu a môžu vzniknúť u členov domácnosti alergie. To síce môže byť pravda, ak zanedbáte pravidelné hĺbkové čistenie. Avšak, ak sa rozhodnete pre moderné koberce v menších rozmeroch, potom ich môžete pravidelne prášiť alebo jednoducho odniesť do čistiarne. Za pár dní ich budete mať doma čisté a zbavené všetkých nečistôt.

Stavte na menšie koberce, ktoré si dáte na najviac frekventované miesta v domácnosti, a teda napríklad pod konferenčný stolík pri sedačke v obývačke, ku posteli, do detskej izby alebo do kúpeľne či záchodu. Niekedy naozaj stačí menší kus koberca, ktorý splní svoju úlohu ako mať koberec na celej ploche miestnosti.

Rozmery sú na vás

Výhodou kusových kobercov je to, že sú dostupné v rôznych veľkostiach a vy si tak zvolíte konkrétny rozmer presne do vášho bývania a preferencie. Veľkou výzvou môže byť aj to, aké motívy na koberci vyberiete. Je jasné, že nebudete striedať koberce a kupovať nové kusy každých pár mesiacov, preto si svoju voľbu dobre zvážte.

Ak máte minimalistický štýl a dizajn interiéru, siahnite po jednofarebných kusových kobercoch. V prípade, že chcete, aby bol samotný koberec dominantou miestnosti, môžete zvoliť niečo extravagantnejšie, na prvý pohľad pútavé a s výraznými vzormi. Do detskej izby môžete zvoliť klasické detské motívy, ktoré majú vaše ratolesti radi a urobíte im novým krásnym a farebným kobercom v izbe obrovskú radosť.

Zdroj obrázku: Interior Design / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *