Čo si zaobstarať garáž na kolieskach (druhá časť)

Čo si zaobstarať garáž na kolieskach (druhá časť)

Ako je na tom vlhko

Vlhko vie urobiť nepeknú paseku, ani pre vaše zdravie nie je dobré. Pleseň po stenách, zápach, celkový vzhľad nič moc. U betónových garáží strach z takéhoto problému nemusíte mať. Panujú zo dobré klimatické podmienky, aby ste tu mohli parkovať svoje milované autíčko a nebáli sa sem vstúpiť. Vlhkosť v podobe pary uniká z tohto priestoru preč. Pre ľahšie spanie možno použiť klimatické zariadení a tiež špeciálny systém pre vráta.

Úložný priestor

Ako už sme vám povedali, v garáži nemusíte parkovať len auto, ale aj veci potrebné pre auto i záhradu. Je však tu pre nich vôbec miesto? Áno, pretože steny sú tenšie na rozdiel od klasických murovaných garážových stien. Takže nie je nemožné si nechať urobiť police až do stropu a mať miesto na náradie a iné. Ak si na vytvorenie políc a regálov trúfnete sami, tak sa budete mať čím sami chváliť, ako ste šikovní. Len je správne pripevniť, aby sa nestala nehoda a nespadla tak nejaká z políc či celá zostava na vaše zbrusu nové auto aj staršie možno oplakať.

Čo bude garáž mať

Police tú hľadať radšej nehľadajte, určite nebude chýbať pekný náter, nejaká tá vráta, strechu, ktorá by mala byť izolovaná, aby vám dovnútra nezatekalo. Nechýba tu ani zvod dažďovej vody.

Vybavenie

Garáž nemusí byť len kvádrom, možno ju vybaviť vrátami ovládanými na diaľku, pokojne mu môžete dodať aj pivnica, výber doplnkov je len na vás.

Drevo

Ďalším variantom je drevená garáž. Tá kryje auto pred vetrom, a preto jej konštrukcia musí niečo vydržať. Buď je to panelová alebo zrubová konštrukcia, ktorý je pevná. Na strechu sa použijú väzníky, ktoré sú prirobené na panelové konštrukciu. Spoje a ukotvenie je vyrobené z pozinku.

Plech

Čo takto plechovú? Ich výhodou je ľahkosť, ale nie sú zateplené. Pospájané sú skrutky, teda sa dá rozložiť. Materiál niečo vydrží, je z oceľovo trapézového plechu, ktorý je odolný proti hrdzi. Ako sú na tom vnútornej stene? Buď je to len trapézový plech, možný aj rovný, alebo je na nich omietka, ktorý je striekaná. Vzhľad povrchu plechovej garáž je různojaký.

Pri bránach hrajú farby biela alebo hnedá, so systémom výklopným či sekčným. Ak si zvolíte vnútri striekanú omietku, máte na výber z ôsmich farieb. Plechová garáž je dosť pevná, aby zniesla zasadenie do svahu, alebo garážové strecha pretrpela zatrávnenie. Možno si vyberať z veľkej škály veľkostí a rozmerov. Viac svetla získate doplnením okna.

Táto garáž nie je závislá na stroji, aby vám ju postavil na zvolené miesto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *