Čo si zaobstarať garáž na kolieskach (prvá časť)

Čo si zaobstarať garáž na kolieskach (prvá časť)

Mnoho ľudí pozná dom na kolieskach, presnejšie povedané mobilný dom, s ktorým sa dá hýbať a presťahovať ho celý na iné miesto. Výhoda pri sťahovaní je, že nemusíte hľadať nový dom a alebo byt, ale váš mobilný domček pôjde vždy s vami, ak ste sa ho nerozhodli vymeniť za nový, alebo vás omrzelo bývanie v ňom.

Ale čo toto má spoločné s garážou na kolieskach, prakticky rovnaké možnosti ako dom na kolieskach. S mobilné garáží sa tiež dá hýbať a sťahovať na zvolené miesta, akurát asi sa v ňom bývať dobre nebude, pretože je navrhnutý pre zaparkovanie auta alebo pre uskladnenie vecí treba nepotrebných cez zimu. Bývanie vám práve ponúkajú mobilné domy.

Ak sa rozhodujete, že by ste si postavili garáž, tak preto sme vám chceli predstaviť aké vám výhody či nevýhody prinesie mobilný garáž, s ktorou možno ľubovoľne hýbať. Samozrejme nestačí na to len ruky. Už máte aspoň rozmyslené, ako priestranná by mala byť?

Kde bude stáť

Zo všetkého najskôr by ste mali vedieť, kde by ste chceli, aby garáž stála. Povrch, na ktorom bude usadená, musí spĺňať rovný terén. Vyhliadnutú plochu je lepšie spevniť betónovou doskou, aby sme naozaj dostali rovinu. Asi by sme nechceli garáž nahnutý doľava či doprava a pripadať si ako na svahu. Možno tiež zhotoviť zámkovku, betónový pás či betónovú dlažbu, len aby povrch bol trochu spevnený a nešiel šejdrem.

Podklad pod garážou by nemal byť veľkostne rovnako priestranný ako garáž, vždy by mal podklad o nejaký kus vyčnievať von. Nielenže je mobilný garáž stabilný, tak aj ponuka typov nie je malá, je to preto, aby ste ju zladili s okolím či so svojím domom.

Aký typ bude ten najlepší

Typické garáže sú postavené z tehál, ktorý potrebujú mať stavebné povolenie, preto aby ste ju mohli mať. Oproti betónovým mobilným garážam tu táto podmienka nie je, cena nie je vysoká. Firma, ktorá vám jej dodá, vám odovzdá výkres, kde je plán, ako bude garáž vyzerať.

Ak už budete mať hotový podklad, stačí firme samotná hodinka pre montáž. Potom už ničomu nebráni, využiť danú možnosť zaparkovanie auta alebo úschovy záhradného nábytku.

Výhodou je mobilita, čo u tehlových garáží, ako viete, s týmto nepochodíte. Zmontovanú garáž ide kedykoľvek aj po niekoľkých rokoch premiestni na iné stanovište, aj keď to nie je ako presúvanie nábytku, ale vďaka strojom nie je žiadny problém. Môže nastať akákoľvek situácia, v ktorej sa rozhodnete s mobilné betónovou garážou pohnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *