Rodinné domy

Rodinné domy

Rodinné domy sú v súčasnej dobe stále viac vyhľadávané. Ich dominantou býva veľký priestor, ktorý je pre väčšinu ľudí prioritou. Rodinný dom, ako už z názvu vyplýva, slúžia ako bývanie pre rodinu, či už je veľká alebo nie. Súčasťou rodinných domov býva tiež zelená plocha, ktorá majiteľovi poskytuje možnosť ďalšieho dizajnérskeho plánovania.

Rodinné domy majú svoje výhody, ale aj nevýhody. Obrovským plusom je už spomínaný veľký priestor. Naopak nevýhodou je bezpochyby cena za dom. Ak sa totiž rozhodnete postaviť dom nový, vyjde Vás stavba zhruba na 3 milióny korún. V tomto prípade samozrejme záleží na materiáli stavaného domu. Domy sa stavia z dvoch rôznych materiálov. Jedným z nich je klasický murovaný dom. Obľúbeným, ale podstatne drahším materiálom, je potom drevo. K stavbe sa používajú celé polená stromov. Dom potom vyzerá veľmi esteticky a honosne.

Pri kúpe domu záujemcov sleduje veľa aspektov, podľa ktorých si vyberá. Rodinné domy ponúkajú rôzne realitné kancelárie alebo firmy. Tie Vám poskytnú zoznam všetkých kritérií, ktoré dom charakterizujú. Môžete sa tak dozvedieť presnú rozlohu domu, typ strechy alebo napríklad úspornosť domu. Ďalším významným kritériom je počet osôb, ktoré v dome môžu komfortne bývať.

Zaujímavou variantou pri realizácii domu je stavba na kľúč. Ak sa nechcete stresovať so stavbou, zabezpečovaním dodávateľov alebo profesionalitou pracovníkov, nechce si postaviť dom na kľúč. Znamená to, že si od danej firmy vyberiete určitý projekt, ktorý sa Vám pozdáva. Určíte cenu, ktorá zhruba zodpovedá výstavbe rodinného domu tohto typu. Firmy, ktoré s Vami zmluvu uzavrú, zaručí rýchlejšiu realizáciu stavby, stanovené náklady na stavbu domu a tiež profesionalitu všetkých prác robotníkov. Ide tak o spôsob vystavanie domu, ktorý pre Vás môže byť veľmi príjemný.

Aký je rozdiel medzi stavbou rodinného domu na kľúč a hrubú stavbou? Odpoveď je úplne jednoduchá. Stavba domu na kľúč zahŕňa všetky technické práce na dome, omietku a namaľované steny, podlahovú krytinu, vchodové dvere alebo tiež interiérové dvere. Na rozdiel od hrubej stavby, ktorá zahŕňa takmer polovicu všetkých týchto kritérií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *