Plastové okná s rozumom, aneb cena a kvalita

Plastové okná s rozumom, aneb cena a kvalita

Plastové okná už nie sú hudbou budúcnosti, ako si mnohí z nás myslia. Nielen, že za posledné roky u nás získali obrovskú popularitu a tým sa logicky aj znížila cena, ale treba si uvedomiť, že samotná plastové okná existujú na trhu už niekoľko desiatok rokov. Zásadných zmien sme sa dočkali až po roku 2000, kedy sa na trhu začínajú objavovať moderné viackomorová plastové okná, ktorých vlastnosti sú neporovnateľne lepšie, ako ich predchodcov.

Plastové okná sa mne netýkajú

Možno máte pocit, že plastové okná sú produkt na nič a že vy o nich ani nemusíte premýšľať. Uvedomme si ale to, že táto vec sa týka v podstate každého z nás. A to ako ľudí, čo už býva, ale aj ľudí, ktorí sa bývať chystajú. Pretože každého bude raz čakať výber okien pri novostavbe alebo výmena okien napríklad v panelovom dome alebo bytovke. A práve plastové okná sú najčastejším a finančne najdostupnejším produktom.

Okná sú základným prvkom nášho bývania. Vytvárajú nielen vzhľad nášho domu alebo bytu zvonku a zvnútra, ale sú dôležité aj z pohľadu izolácie. Práve oknami uniká najväčšie množstvo tepla a tým tak prichádzame zbytočne o peniaze za kúrenie. Plastové okná sú prevratná vďaka svojej izolácii a možnosti značné úspory. Často tak v spolupráci s izoláciou objekte môžu majitelia ušetriť aj viac ako 50% vynaložených nákladov za vykurovanie a tak sa im cena za okna môže veľmi rýchlo vrátiť.

V čom tkvie tá revolučnosť?

Okná sú miestom výmeny tepla zvnútra a zimy z vonku. Samozrejme to môže byť v lete pri použití klimatizácie aj opačne. A preto je potrebné zabrániť, aby sa k sebe teplo a zima dostali a začali sa miešať. Jednoducho ide o izoláciu. Moderné viackomorová okná sú moderným produktom, ktorý má napríklad medzi sklami vákuum, ponúka až osem komôr a tým je izolácia takmer stopercentná.

Ak by sme sa chceli pozrieť na konkrétne produkty, rozhodne možno odporučiť osemkomorové okná ZÁVÄZKOVÉHO-OL a ZÁVÄZKOVÉHO-HL, ktoré ponúkajú najmodernejšie technológie v praxi za dostupné ceny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *