Kamenný, tehlový či zrubový obklad? Možností je nespočetne

Možnosti fasády domov sú dnes takmer neobmedzené. Môžete sa vyšantiť nielen čo sa týka farby, typu fasády, ale aj obkladu. Rozšírila sa predovšetkým škála materiálov vhodných na obklad. Pribudli aj také, ktoré ešte nedávno patrili výlučne do interiérov. Zároveň si svoju úroveň obľúbenosti držia aj obkladové stálice, ako je kameň, tehla či zrubový obklad.

Tehla i keramika

Rustikálny vzhľad muriva dodá klasický obklad z tehlových pásikov, čo navyše pri vhodnej voľbe dokáže zaujať aj na modernej fasáde. Výhodou tehlového obkladu je jednoduchá montáž, minimálna údržba, ako aj odolnosť voči poveternostným vplyvom.

K obkladovým zaujímavostiam patrí keramický fasádny obklad, ktorý patrí na predsadenú odvetranú fasádu. Pálená hlina sa vyznačuje kvalitou, mrazuvzdornosťou i stálosťou, pričom teraz sa k tomu pridal aj moderný vzhľad.

Zrubový obklad

Zrubový obklad je zaujímavou imitáciou vybrúsenej guľatiny, ktorá sa používa pri stavbe drevených zrubov. Takýto obklad sa môže použiť ako dekoračný obklad stropov či stien v exteriéri aj interiéri. Keďže sa vyrába z prírodného materiálu, prináša do príbytkov prirodzenú vôňu dreva.  Zrubový obklad sa vyrába z dreva vyfrézovaného do pologuľovitého tvaru. Spája sa pomocou perodrážky, vďaka čomu je jeho inštalácia veľmi jednoduchá. Zrubový obklad sa skvelo hodí do interiérov chatiek, tematických reštaurácií, ale aj ako obklad rodinných domov.

Kameň – prírodný aj umelý

Kameň sa už roky drží medzi obľúbenými obkladmi. Budovám prináša tradičný prírodný vzhľad, ktorý zaujme najmä jednoduchým dizajnom. V súčasnosti sa ľahko dá zohnať aj jeho umelá alternatíva.  Upravený kompozitný umelý kameň je typický vysokou tvárovou stálosťou, odolnosťou voči vode i mechanickému poškodeniu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *