Investícia do kvalitného verejného osvetlenia určite nie je na škodu

Každý deň v správach počúvame nehody, ktoré zapríčinili neosvetlení chodci. Problém však nie je iba v tom, že chodci nie sú dostatočne označení. Problém je aj v tom, že mnohé obce nechcú investovať do verejného LED osvetlenia, ktoré je šetrnejšie a výrazne lacnejšie. LED osvetlenie nielenže dokáže ušetriť množstvo peňazí, ale dokáže lepšie osvetliť verejný priestor. Zabráni tomu, aby pribúdal počet takýchto nezmyselných nehôd.

 

Osvetlenie priechodov pre chodcov

 

Aby sa dokázalo zabrániť takýmto nezmyselným nehodám, pomohlo by, keby obce, ale aj veľké mestá nezabúdali na osvetlenie priechodov pre chodcov. To dokáže priestor, kde prechádzajú chodci, resp. mali by prechádzať, osvetliť tak, aby prichádzajúce auto vedelo rýchlo reagovať na situáciu. Len obyčajné verejné osvetlenie, ktoré väčšinou osvetľuje to, čo by ani nemuselo, stačiť nebude. Ak práve čítate tieto riadky a máte možnosť urobiť niečo pre bezpečie občanov, zistite si, kto by vám pomohol navrhnúť a zrealizovať projekt osvetlenia priechodov pre chodcov. Takáto investícia sa určite oplatí aj v tej najmenšej obci/ v najmenšom meste. Zdravie chodcov by malo byť  na prvom mieste.

 

A čo školy?

 

Za zníženie koncentrácie žiakov prekvapivo nemôžu len sociálne siete a nedostatok spánku. Aj zlé osvetlenie v školách môže spôsobiť problémy, a nielen s koncentráciou, ale aj so zrakom. Väčšina škôl má ešte staré osvetlenie, ktoré si ešte pamätá časy komunizmu.

 

Je potrebné si uvedomiť, že zastaralé osvetlenie zbytočne navyšuje výdavky škôl. Namiesto toho, aby školy apelovali na modernizáciu osvetlenia, sústreďujú sa na maličkosti, ktoré nie sú až také podstatné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *