Detaily, ktoré váš domov spravia útulnejším

Každý z nás sa chce doma cítiť príjemne a preto si snaží vyberať nábytok a dekorácie, ktoré poskytnú pohodlie a domácnosť zútulnia. Pri návšteve akéhokoľvek interiéru si všímame detaily, ktoré domov spravia útulnejším. Viete ktoré sú to?

Úchytky na nábytku

Práve úchytky dodajú nábytku šmrnc. Sú čerešničkou na torte a zároveň detailom, ktorý podčiarkne krásu nábytku. Ak chcete váš domov spraviť útulnejším, výmena starých úchytiek za nové modernejšie úchytky bude tou správnou zmenou k lepšiemu. Ponuka je široká, môžete si vybrať od knopkov a klasických úchytiek až po dizajnové kúsky.

V ponuke úchytiek nájdete najčastejšie tieto typy úchytiek – kovové madlá, kombinované madlá, plastové úchytky, zapustené madlá, či dokonca aj rustikálne madlá. Nezabúdajte, že pri výbere nových úchytiek treba prihliadať na to, v akom štýle máte nábytok. Napríklad na rustikálny nábytok by sa vám vôbec nehodili zapustené madlá.

Ak by ste chceli investovať do kvalitnej značky kovania, odporúčame kovanie BLUM. Patrí k najkvalitnejším kovaniam a okrem pekného dizajnu zabezpečuje jednoduchú manipuláciu skriniek a zásuviek.

Textílie

Textílie, či už v predsieni, alebo v obývačke, nesmú chýbať. Práve tento detail váš domov dokáže zútulniť, a to bez výraznejším investícií. V obývačke nešetrite s dekami a okrem teplej fleecovej deky si kúpte aj tenšie bavlnené deky na teplejšie ročné obdobia, napríklad na jar.

Okrem diek sa vyhrajte s výberom obliečok na dekoračné vankúše. Kombinujte farby, materiály, štýly a nebojte sa ich vymieňať v pravidelnejších intervaloch. Dekoračné vankúše s peknými obliečkami váš domov zútulnia. Svoje miesto si nájdu najmä v obývačke na sedačke, či v spálni.

Ak ste fanúšikom moderných dekoračných závesov, umiestnite si ich najmä do obývačky. Práve v obývačke vyniknú a miestnosť nielen zjemnia, ale aj krásne zútulnia.

Zdroj obrázka:

Autor: brizmaker / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *