Bývanie je hra

Som veľký priaznivec moderných, netradičných štýlov či už v obliekaní alebo v teple domova. Čím ďalej častejšie vídam v časopisoch aj vo výkladoch až príliš druhov farieb a šialených dekorácií. Pravidlo menej je viac, veľa návrhárom a dizajnérov uniká. Nejde o to či niekto má alebo nemá vkus. Ide o to akým spôsobom človek premýšľa keď veci kombinuje.

Vďaka tomu že nežijem v Česku, mám bližšie k rôznym svetovým štýlom. Nie vždy sa mi všetko páči ale konečne sa do obchodu dostávajú aj kúsky vycibrené.
Nadčasovosť. Slovo ktoré väčšine Čechom uniká. Tak napríklad pri zariaďovaní svojich domácností, väčšina ľudí s veľkou obľubou používa pestrú škálu, šialene sýtych farieb a má otázka je prečo. Hoci dnes môže byť oranžová v kurze, za dva roky už bude trendy niečo celkom iné.

Osobne si myslím že zvlášť pri maľovaní interiéru či zhotovovanie nábytku, by človek mal hľadieť trošku ďalej. Klasické, pre niekoho „nudné“ farby ako je: biela, šedivá, hnedá, čierna, kávová atď. Nikdy nezostarnú a teda nikdy nevyjdú z módy.

interier-2To mi pripomenulo tú príšernosť ktorú dnes nachádzame na našich sídliskách, kde namiesto, už skôr ohavných panelákov sa dnes týči ešte ohavnější pastelový cirkus, je pre mňa dodnes niečím z cela nevysvetliteľným.

Naozaj ide interiér zariadiť veľmi vkusne, elegantne a nenásilne. A kto hovorí že štýl musíte platiť šialené peniaze? Veľa úplne úžasných, cenovo dostupných kúskov sa dá nájsť v bazároch a potom prispôsobiť obrazu svojmu. Miera fantázie sa v tomto smere naozaj nekladie.

Dosť často vídam titernej bytíku v New Yorku a spôsob akým si dokážu poradiť s priestorom je fantastický. Páči sa mi hra s detailmi aj samotný minimalizmus. O tom že na veľkosti priestoru nezáleží nás presviedčajú ako architekti, tak aj samotní užívatelia mini bytov a aspoň v mojom prípade ma vždy veľmi ľahko o svojej pravde presvedčí.
V samotnom výsledku by mal interiér vždy vypovedať niečo málo o jeho majiteľmi a máličko nám ho predstaviť.

P.S: Či už máte byt či dom vybavený akýmkoľvek spôsobom najdôležitejšie je, že vy ste v ňom spokojní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *