Záhradné hojdačky uvítajú deti aj dospelí

Záhradné hojdačky uvítajú deti aj dospelí

Jedná sa o skvelý doplnok na záhradu. Stali sa obľúbeným záhradným nábytkom nielen pre deti, ale aj ako miesto pre relaxovanie celej rodiny. Nesmie teda chýbať ani na záhrade u vás. Aký druh si ale vybrať. Záhradné hojdačku kovovou či drevenou?

V súčasnej dobe patrí medzi prodávanější druh záhradné hojdačky drevené pred tými kovovými. Na trhu si môžete vyskúšať rôzne druhy hojdačiek. Záleží pri výbere len na Vás, či si zaobstaráte luxusné alebo praktickú rozkladacie hojdačku. Na výber je z širokého množstva sortimentov všetkých veľkostí, tvarov a materiálov. Navzájom sa od seba líšia cenou, ktorá zodpovedá kvalite spracovania, použitého materiálu a nosnosti.

Design záhradných hojdačiek

Sú ponúkané v tradičnom, ale aj modernom dizajne a spracovaní. Hitom sa stali záhradné hojdačky vyrobené z masívu. Moderný vzhľad im dodáva kovový materiál a praktická strieška. Pri výbere hojdačky nezabudnite aj na poduška, ktorý je jej dôležitou súčasťou. Obľúbenosť typu sa líši podľa umiestnenia.

U moderných domov sa zbadáte iba s kovovými a veľmi luxusnými hojdačkami. Väčšinou si ich v tomto dizajne zaobstarávajú ľudia obývajúci dom celoročne. Na chate sa vyplatí kúpiť hojdačku v drevenom dizajne. Výborne dokreslia vzhľad celého okolia chaty.

Ako vybrať hojdačku?

Hlavným kritériom výberu je nosnosť hojdačky. Pokiaľ nepatríte k hubeňourkům, je nutné, aby hojdačka mala nosnosť viac ako 250 kíl. Je to preventívne opatrenie pre prípad, že vás bude na hojdačke sedieť viac osôb. Ujasnite si, koľko osôb sa na hojdačku musí vojsť. Pre vlastné pohodlie si overte veľkosť sedacej plochy, aby ste pri hojdania nemali pocit, že padáte dole. Posledným bodom kontroly je materiál a spracovanie polstrovanie.

Čo urobiť, keď sa záhradná hojdačka nezmestí na záhradu?

Ak máte malú záhradu a aj napriek tomu sa chcete hojdať, vyskúšajte záhradné hojdacia sieť. Ľahko sa upevní medzi stromami, alebo do špeciálnych konštrukcií. Nebudete síce mať klasickú záhradnú hojdačku, ale aj tak sa môžete kedykoľvek hojdať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *