Praktické tipy, ktoré vám pomôžu zvýšiť komfort v domácnosti

S prichádzajúcimi pochmúrnejšími dňami a výrazným poklesom teplôt začíname uvažovať nad tým, ako si zvýšiť komfort v domácnosti. Zvýšiť komfort v domácnosti si ale nechceme len počas jesene a zimy. Chceme si ho zvýšiť aj počas extrémnych letných horúčav.

Aké praktické tipy pre zvýšenie komfortu v domácnosti oceníte?

Namontujte si na okná siete proti hmyzu

V letných horúcich dňoch okrem zvyšovania interiérovej teploty nás trápi aj otravný hmyz. Ak sa chcete chrániť pred otravným hmyzom, namontujte si na okná siete proti hmyzu. Najúčinnejším spôsobom, ako sa chrániť pred otravným hmyzom, sú práve okenné siete proti hmyzu. Bránia prenikaniu hmyzu do interiérových priestorov cez okná a výrazne tak chránia nielen potraviny v kuchyni, v špajze, ale aj vás.

Siete montujte na okná, cez ktoré pravidelné vetráte. Oceniť oceníte aj balkónové siete. Sú praktické najmä vtedy, ak vetráte pravidelne aj cez balkónové dvere, resp. mávate tieto dvere počas letných dní nonstop otvorené.

Podkrovia chráňte roletami

Zvýšiť komfort v domácnosti vám pomôže aj tieniaca technika. Veľmi rizikovými miestnosťami v domácnosti sú najmä podkrovné miestnosti. Vo väčších rodinách sa využíva aj tento priestor. Poväčšine sú v týchto priestoroch najmä pracovne, avšak niektoré rodiny si v podkroviach zariaďujú práve spálne, či detské izby.

Aby ste ale mali ideálne podmienky a teplotu v podkroví, okrem dobrej izolácie a strešnej krytiny je potrebné chrániť ho kvalitnou tieniacou technikou. Najvhodnejšou tieniacou technikou do podkrovia sú rolety na strešné okná. Trváce rolety na strešná okná poskytnú 100% ochranu pred slnečným žiarením a zároveň chránia podkrovné priestory pred prehrievaním a razantným stúpaním interiérovej teploty.

Používajte odvlhčovače

Príliš vysoká vlhkosť v interiéri môže byť spôsobená nesprávnym vetraním. Ak chcete zvýšiť komfort v domácnosti, odporúčame vám používať odvlhčovače. Jeden dávajte na chodbu oproti kúpeľni a ďalšie dávajte do miestnosti, kde sušíte prádlo a do obývačky trebárs za sedačku.

Zdroj obrázka:

Autor:Lost_in_the_Midwest   / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *