Ako získať lacnejšie plyn a elektrinu vďaka zmene dodávateľa

Ako získať lacnejšie plyn a elektrinu vďaka zmene dodávateľa

Aj rok 2013 sa nesie v znamení zdražovania. Nielen potraviny a služby, ale aj ceny energií stúpajú nahor o niekoľko percent. Bohužiaľ sa zvýšenie netýka platov a tak znovu budeme siahnuť hlbšie do vrecka. Jednou z možností, ako ušetriť peniaze v rodinnom rozpočte je aj zmena dodávateľa plynu a elektriny.

Chcete lacnejšie plyn?


V závislosti na tom, na čo plyn využívate môžete v rodinnom dome alebo byte ušetriť až tisíce korún ročne. Vďaka možnosti vstupu alternatívnych dodávateľov do ČR sa zvýšila konkurencia a boj o zákazníka začína. Jedným z pilierov ako získať zákazníkov na svoju stranu je ponúknuť lepšiu cenu ako má konkurencia. Ako ale zistíte, kto vám ponúkne najlacnejší plyn? Jednoducho vďaka porovnanie dodávateľov plynu cez špeciálny kalkulačky, kde zadáte potrebné údaje a behom niekoľkých sekúnd zistíte tarify jednotlivých spoločností.

Lacný plyn si tak už zabezpečilo takmer 400 000 domácností a toto číslo sa neustále rozrastá. Podľa zákona totiž môžete zmeniť dodávateľa plynu a elektriny hneď 2x do roka. Niektorí tak mení vždy k lepším podmienkam. Avšak pozor aj tu platí, že nie vždy je najlacnejší ponuka tá najvýhodnejšia. Aj tu je potrebné sa riadiť pravidlami a starostlivo kontrolovať zmluvné podmienky.

Lacná elektrina


Lacná elektrina funguje na rovnakom princípe ako vyššie spomínaný plyn. Do kalkulačky zadáte parametre odberu, kraj a vaše kontaktné údaje. Behom niekoľkých sekúnd máte nadosah kompletný výpis taríf všetkých významných dodávateľov elektrickej energie. Ak vás niektorá ponuka zaujme, môžete si ju cez internet objednať. Razom sa vám ozve obchodný zástupca vybranej spoločnosti, s ktorým dohodnete ďalšie detaily, prípadne sa dozviete čo potrebujete vedieť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *