Trendy vo vianočnej výzdobe spálne pre rok 2022

Vianoce sú už skoro za dverami, a preto je najvyšší čas začať sa na ne pripravovať. Už máte ozdobený celý byt alebo s jeho zdobením stále otáľate? Inšpirujte sa pri dekorovaní bytu aktuálnymi vianočnými trendmi pre rok 2022. Aby ste mohli vianočnú atmosféru nasávať ihneď po prebudení, začnite tento rok vianočnou výzdobou spálne. Čo by v nej nemalo chýbať a aké farby sú tento rok najobľúbenejšie?

Spálňa slúži hlavne na oddych

Než sa pustíte do vianočného zdobenia spálne, myslite na to, že hlavným účelom miestnosti je, aby vám poskytla príjemné útočisko a výborný odpočinok. Akýkoľvek vianočný predmet či dekorácia, čo do spálne umiestnite, nesmie negatívne ovplyvniť vaše zaspávanie. Inšpiráciou vám môže byť škandinávsky štýl, ktorý si zakladá na tom, aby interiéru prepožičal útulnú atmosféru a úzko súvisí s obľúbeným hygge. Nutnosťou sú deky, ozdobné vankúše a prírodné dekorácie – drevo, prútie či bambus.

Začnite od dominanty

Keďže posteľ, luxusný matrac, vankúš a prikrývka sú hlavnými hviezdami spálne, začnite s ich zdobením. Pri voľbe vianočných obliečok stavte nielen na vzhľad, ale taktiež na materiál. Preferujte bavlnu a flanel. Čo sa voľby vianočných vzorov týka, vyberte si jeden a toho sa držte. To platí tiež o farbách. Či už pôjde o bielo-červenú kombináciu, ktorá bude tohtoročným Vianociam kraľovať, alebo o staroružovú, krémovú a striebornú, ktoré sú taktiež na vrchole, dovoľte, aby sa tieto farby premietli aj na ďalšom textile. Nezabudnite teda ani na vianočný prehoz na posteľ. Ten totiž podkreslí celkový dojem z postele.

Zdroj obrázka: Monkey Business Images / Shutterstock.com

Výzdoba okien v spálni

Pri dekorovaní okien v spálni máte niekoľko možností. Buď ich schováte za závesy s vianočnými motívmi alebo na parapet položíte svietnik. Záleží na tom, koľko času v spálni trávite. Pokiaľ si chcete svoju spálňu zútulniť, zaveste si nad posteľ a v okolí okien svetielka. Hneď ako padne vonku tma, intímne osvetlenie premení vašu spálňu v rozprávkovo kúzelnú miestnosť. Ak si chcete magickú atmosféru zachovať, vianočné svetielka do spálne môžete nad posteľou ponechať celoročne.

Dizajnové doplnky do luxusnej spálne

Potrpíte si na značkové a dizajnové doplnky? Urobte si radosť a nakúpte luxusné doplnky, ktoré podtrhnú štýl vašej spálne. Môže ísť o hrejivé deky, luxusné vankúše alebo dekoračné predmety. Čokoľvek, čo podtrhne hrejivú atmosféru, je vhodnou vianočnou dekoráciou do spálne.

Zdroj obrázka: Sheremetio / Shutterstock.com

Kvetiny a sviečky dokreslia vianočnú atmosféru

Vianočná výzdoba spálne sa nezaobíde ani bez doplnkov, ktoré ju rozvoňajú. Aby vaša spálňa krásne voňala, využite kvetiny a sviečky. Vhodne zvolené kvetiny poslúžia ako zimné dekorácie, napríklad vianočná hviezda v kvetináči či cezmína vo váze. Do aromalampy kvapnite niekoľko kvapiek esenciálneho oleja s vôňou vanilky, škorice alebo perníkov a nechajte rozvoňať po celej spálni.

Aké vzory zvoliť? Postavičky, nórske vzory alebo iba vhodné farby

Neviete si rady pri výbere vianočných vzorov? Nechajte sa inšpirovať výkladmi obchodov a načerpajte inšpiráciu aj na internete. Vianočné motívy môžu priamo zobrazovať soby, elfov, snehuliakov a ďalšie postavy, ale tiež nemusia. Do spálne sú obľúbené aj typické nórske vzory, čo poznáme predovšetkým z motívov na svetroch. Pokiaľ však nestojíte o žiadne vzory a chcete sa zamerať iba na farby, inšpirujte sa severským štýlom. Pomocou hnedej, béžovej a bielej farby nastolíte vo svojej spálni správny hygge interiér, ktorý bude ideálny na leňošenie pri vianočných rozprávkach.

Hneď ako svoju spálňu ozdobíte v duchu vianočnej výzdoby pre rok 2022, odmeňte sa pri najbližšej vhodnej príležitosti vianočnými raňajkami do postele. Inšpiráciou na pokrmy a nápoje, ktoré si môžete v posteli ráno vychutnať, nájdete na internete.

Zdroj obrázka č.1: New Africa / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *