Skrinky pod umývadlo – dizajnový prvok vašej kúpeľne

Keď vojdeme do kúpeľne, razom sa izolujeme od okolitého sveta a užívame si chvíľku len pre seba. To vedia najlepšie tí, od ktorých sa neustále niečo vyžaduje. Za dverami kúpeľne je však iný svet. Váš. Preto si ju zariaďte tak, aby sa vám vždy páčila a mala dostatok úložného priestoru. Docielite to napríklad aj štýlovými skrinkami pod umývadlo.

Skrinky pod umývadlo v dekoroch dreva

Pri zariaďovaní kúpeľne nepodceňte najmä vzhľad umývadla a skrinky pod ním, pretože to je časť kúpeľne, ktorá nám pri vstupe do miestnosti udrie do oka ako prvá. Umývadlo a skrinka pod umývadlom sú vašou vizitkou. Nehovoríme len o tom, že by mali byť udržiavané v čistom stave, rovnako dôležité je aj to, ako dotvárajú štýl kúpeľne.

Môžete sa rozhodnúť pre klasické biele kúpeľňové skrinky, matné alebo lesklé, no predstavte si, koľko života by sa do kúpeľne vnieslo vďaka sivej, červenej alebo dokonca čiernej skrinke so zaujímavými úchytmi. Farby dokážu divy, a preto čoraz viac domácností siaha po skrinkách v dekoroch dreva, ktoré korešpondujú s nábytkom v ostatých častiach bytu.

Ostáva už len rozhodnúť sa, či bude skrinka stáť na podlahe, alebo visieť na stene. Ak vykurujete podlahou, závesné skrinky pod umývadlo sú najlepším riešením.

Zásuvky či police? Z ponuky kúpeľňových skriniek si vyberiete

Aká by to bola rekonštrukcia, keby ste sa naďalej umývali v kúpeľni so starou sanitou a s pôvodným kúpeľňovým nábytkom, ktorý si toho veľa pamätá… Nový nábytok vnesie do kúpeľne sviežosť, čistotu a určite aj moderný vzhľad a vôňu.

Ak teda kupujete nové umývadlo, určite myslite aj na novú skrinku pod umývadlo, ktorá bude ladiť nielen s ním, ale aj so zvyškom kúpeľne. Okrem dizajnu skrinky zvážte aj množstvo či druh úložného priestoru. Zásuvkové skrinky sú v kúpeľni čoraz obľúbenejšie, pretože sa do nich zmestí skutočne veľa, no ak chcete pod umývadlom skladovať uteráky, kozmetiku či čistiace prostriedky, najlepšie poslúžia policové skrinky pod umývadlo.

Odolné a vždy módne skrinky pod umývadlo

Pri výbere kúpeľňového nábytku si ale treba dať pozor na to, aby ste volili nadčasové produkty, teda také, ktoré vás budú tešiť viacero rokov, rovnako ako vaše umývadlo, vaňa, sprchový kút alebo obklady.

Ak dostanete chuť na zmenu farieb, jednoducho stačí vymeniť koberčeky či uteráky, no nábytok a sanita zväčša zotrvávajú celé roky. Zvlášť pokiaľ natrafíte na kvalitné výrobky, ktoré sa len tak ľahko neobúchajú, nepopraskajú či nestratia pôvodnú farbu.

Aj kúpeľňová skrinka môže dotvárať imidž kúpeľne dlhšiu dobu, ak je zhotovená z materiálov, ktoré znesú útoky vlhkosti – vody aj pary.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *