Porovnanie tepelné čerpadlo vs. plynový kotol: Aké sú plusy a mínusy?

V dnešnej dobe je vykurovanie plynom veľmi obľúbené a v mnohých domácnostiach vedie práve takýto spôsob vykurovania. Dôvodom je najmä nízka cena, obľúbený zdroj vykurovania a jednoduchý spôsob. Ako je to však s porovnaním s tepelným čerpadlom? Na to sa pozrieme v nasledujúcich riadkoch tohto článku!

Veľa domácností je v dnešnej dobe vykurovaných pomocou plynového kotla. Dôvodom je podľa všetkého najmä nízka cena, ktorá je pre mnohých bežných užívateľov veľmi lákavá. Vykurovanie plynom má svoje výhody, ale zároveň aj nevýhody, ako napríklad to, že je tento spôsob vykurovania škodlivý pre životné prostredie. Tepelné čerpadlá sú v tomto smere viac výhodnejšie.

Nevýhody plynového kotla

Na plynové kotly sú zväčša vyššie prevádzkové náklady, čo spadá už medzi ich nevýhody. Zároveň si tento spôsob vykurovania vyžaduje funkčný komín, plynovú prípojku a mnoho ďalších zariadení, ktoré nemusia byť až tak finančne výhodné. Zároveň je vykurovanie plynom častokrát nebezpečné, pretože môže dôjsť aj k poruchám, ktoré opäť musí vyriešiť len odborník. Aj to býva finančne náročné a nevýhodné. Plynový kotol musí totiž pravidelne čeliť revízii. Inak by vám mohla hroziť pokuta.

Tepelné čerpadlá: Prečo áno?

Ak sa spýtate, čo je výhodnejšie v tomto smere, odpovieme vám s istotou, že sú to tepelné čerpadlá. Dôvodom sú najmä nízke prevádzkové náklady, komfort pri obsluhe tohto zariadenia a zároveň aj tá ekologická stránka. Ak chcete zlepšiť stav životného prostredia, tepelné čerpadlo je ako pre vás stvorené. Hodí sa do každej domácnosti a prevádzka je vždy bez akýchkoľvek zbytočných emisií.

Preto ak sa rozhodujete medzi týmito dvomi zariadeniami, môžete sa poradiť aj s odborníkmi, no pravdepodobne vám povedia to isté, čo my. Tepelné čerpadlá v dnešnej dobe jednoducho vedú na plnej čiare.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *