Kovový záhradný nábytok

Pri týchto slovách sa mnohým ľuďom vybaví práve ten ťažký, masívny a nepohodlný nábytok, navyše je pri priamom slnku naozaj rozpálený. Kovový nábytok je však veľmi elegantný, dajú sa na neho kúpiť aj podsedáky, ktoré vyzerajú ako malé vankúše a sú nesmierne pohodlné. Ak Vám ešte stále nepríde kovový nábytok ako vhodný, je dôležité spomenúť, že takmer nie je potrebné sa o neho starať, len ho raz za čas natrieť náterom proti korózii.

Design

Kovový záhradný nábytok, ako už bolo spomenuté, je veľmi elegantný a hodí sa predovšetkým do moderných záhrad, často sa tiež využíva v altánoch reštaurácií, kde je malá údržba značnou výhodou. Existuje veľa druhov, úprav a vzhľadov kovového nábytku. Vo veľkom množstve sa tiež využíva kovu ako materiálu konštrukcie, nábytok je potom vypletený napríklad ratanom alebo niečím iným.

Vplyv počasia

Okrem dôležitému náteru proti korózii, ktorá hrozí hlavne, keď prší, na kov žiadne iné počasie nemá vplyv. Snáď je len dobré pripomenúť, že nevýhodou je veľké rozpálenia a teplota pri priamom slnečnom žiarení, práve preto je vhodný dokúpiť nejaký podsedák, prípadne i opierku. Ak je však nábytok vypletený, tak kov skoro nie je cítiť a výplet rozpálený nie je, takže nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

Obrovská dlhovekosť

Kovový nábytok podľa úpravy vydrží naozaj, naozaj dlho, niekedy Vás aj prežije, a to aj keď sa o neho nebudete príliš starať. Naozaj sa hodí zaneprázdneným ľuďom, ktorí nemajú čas každý týždeň sa starať o svoj záhradný nábytok.

Recenzia

Recenzia na tento druh nábytku, ktoré si však aj Vy môžete nájsť na internetových portáloch, sú vo väčšine prípadov veľmi kladné. Mnoho ľudí berie ako obrovskú výhodu práve malú uchovateľnosťou, niektorí chvália naozaj elegantný a skoro všade sa hodiaci vzhľad, iní priznávajú, že v lete pri vyšších teplotách je nábytok rozpálený, a že bez podsedáku by to naozaj nešlo. Tak či tak, výber nábytku je predsa len nie Vás a na Vašom vkuse.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *